Merkez Bankası 100 Kamu Personeli Alımı 10 Eylül’de Bitiyor

100 kamu personelinin alınacağı Merkez Bankası ilanı ile duyuruldu. İlana başvurma için son gün 10 Eylül tarihidir. Merkez Bankası Uzman Yardımcılığı İlanı. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Merkez Bankası 100 Kamu Personeli Alımı 10 Eylül’de Bitiyor
Merkez Bankası 100 Kamu Personeli Alımı 10 Eylül’de Bitiyor Duran Can Ateş
Bu içerik 10266 kez okundu.

Merkez Bankası 100 Kamu Personeli Alımı 10 Eylül’de Bitiyor 

Ülkemizde işsizliği önlemek ve işverenleri personel konusunda istihdamları doğru şekilde yapmak için sürekli personel alım ilanları yayınlanmakta buna göre, 100 kamu personelinin alınacağı Merkez Bankası ilanı ile duyuruldu. İlana başvurma için son gün 10 Eylül tarihidir. Merkez Bankası Uzman Yardımcılığı İlanı. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

 

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR 

Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, Eylül ayının girmesinin ardından personel alımı için, Merkez Bankası yayınladığı ilan ile 100 uzman yardımcısı arayışında olduğunu duyurdu. Tam zamanlı ve kadrolu olmak üzere alınacak uzman yardımcılarına müjdeyi verdi. Merkez Bankası yayınladığı ilan ile başvuru koşullarını ve tarihleri de duyurdu. Başvuru sürecinde başarılar. 

 

ALIM YAPILACAK  BAŞVURU DETAYLARI 

Türkiye geneli çok sayıda şehirde faaliyet gösteren Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz bunun yanında, Merkez Bankası 31 Ağustos tarihinden itibaren uzman yardımcılığı pozisyonu için adayların başvurularını almaya başlar. Bunun için de adayların Merkez Bankası resmi internet sitesini ziyaret etmesi gerekir. Çünkü başvurular internet sitesi aracılığı ile online bir şekilde gerçekleşir. Son tarih ise 10 Eylül olarak belirlenir. Bu nedenle de Merkez Bankası’nın uzman yardımcılığı pozisyonuna başvuru yapacak kişilerin kesinlikle biran önce istenilen evrakları toparlaması gerekir. 

 

Uzman Yardımcılığı Kadrosu İçin Aranan Şartlar;

Merkez Bankası’nın uzman yardımcılığı ilanına başvurmak isteyenlerin bir takım şartları taşıması gerekir. Uzman yardımcılığı için aranan şartlar içerisinde ilk sırada Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak yer alır. Ayrıca buna ek olarak kamu haklarından mahrum bırakılan kişilerin de uzman yardımcılığına başvuru yapamayacağı kesin bir şekilde belirtilir. Anayasal düzeni bozma suçundan yargılanmış ve hüküm giymiş olanlar da uzman yardımcısı olarak başvuru yapamaz. Ayrıca sağlık durumu bu iş için uygun olmayanların da başvurularına bir kısıtlama getirilir.  Başvuru yapacak adaylara başvuru sürecinde başarılar dileriz. 

 

BAŞVURU KOŞUL VE GEREKENLER 

Ülkemizin işsizlik problemini gidermek ve istihdam sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmakta buna göre, İlanda belirtilen başvuru şartlarını taşıyan tüm adaylar online bir şekilde başvurularını yapabilir. İstenilen belgeler ise fotoğraf, diploma, sınav sonuç belgesi ve dil belgesidir. Diploma yerine geçici mezuniyet belgesi de kabul edilir. Uzman yardımcılığı için başvuru yapacak adayların eğitim şartlarının bilgisine de ilan ile yer verilir. Buna göre adayların iktisat, ekonometri, işletme, endüstri mühendisliği, insan kaynakları, bilgisayar ve öğretim teknolojileri gibi alanlardan mezun olması gerekir. Uzman yardımcılığı kadrosu için ayrıca 2018 KPSS P1 puan türüne de bakılır. P1 puan türüne göre adayların en az 80 almış olması gerekir. Son iki yıl içerisinde yapılan ALES’den de en az 80 puan almış olanlar bu pozisyon için başvuru yapabilir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz. 

Merkez bankası 100 kamu personeli alım için : www.tcmb.gov.tr/ 

Merkez Bankası ALES

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak