80 Bin TYP Güvenlik Görevlisi ve Kamu Personel Alımları Sona Eriyor

80 bin İŞKUR toplum yararına programı kapsamında güvenlik görevlisi ve kamu personeli alımları devam etmekte olup azar azar sona doğru geliniyor. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

80 Bin TYP Güvenlik Görevlisi ve Kamu Personel Alımları Sona Eriyor
80 Bin TYP Güvenlik Görevlisi ve Kamu Personel Alımları Sona Eriyor Duran Can Ateş
Bu içerik 14734 kez okundu.

80 Bin TYP Güvenlik Görevlisi ve Kamu Personel Alımları Sona Eriyor 

Ülkemizin işsizlik problemini gidermek ve istihdam sağlamaya yönelik çalışmalar yapılmakta buna göre, Yayımlanan ilanlar kapsamında 80 bin İŞKUR toplum yararına programı kapsamında güvenlik görevlisi ve kamu personeli alımları devam etmekte olup azar azar sona doğru geliniyor. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.     

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR  

Kamuya çok sayıda memur personel alımı yapılacağı geçtiğimiz haftalarda yaptığımız ilan haberleri ile  belirtilmişti. Yayımlanan ilanlara göre çeşitli alımlar yapılacak buna göre (MEB) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Milli Eğitim Müdürlükleri okullara İŞKUR (TYP) toplum yararına kapsamında 80 bin güvenlik görevlisi ve kamu personeli alımı yapılacağı duyurulmuştu. Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. İŞKUR alımların 40 bin civarını alımlar yapılmış ve ilanlar sıklıkla yayınlamaya devam etmektedir. 40 bin güvenlik görevlisi ve kamu personeli alımlarının 1 hafta ile 10 gün içerisinde yayınlanıp tamamlanması beklenmektedir. İlanlar sadece 1 veya 2 gün askıda kalıp sonuçlandırılıyor. Kaçırmamanız açısından takip etmeniz gerekmektedir. Başvuru sürecinde başarılar...  

 

 

BAŞVURULARA İLİŞKİN DETAYLAR  

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları ilgili birimlerinde görevlendirmek adına personel alımları yapıyorlar. Peki bu alımlara kimler başvuru yapabiliyordu biraz gözden geçirelim. TYP başvurusu yapmak için bireysel üye olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Bireysel üye değilseniz; önce üye olma adımlarını takip ederek İŞKUR Portal Sistemi’ne kayıt olmalısınız. Başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz.  

Personel alımlarına hız veren kurumlar ilanlar yayımlamaya devam etmekte buna göre, İŞKUR kaydı olan bir kişi güvenlik görevlisi için iş arama kaydı güvenlik görevlisi olması ve temizlik personeli için iş arama statüsü temizlik personeli olarak girilmesi gerekmektedir. Başvuru sürecinde adaylara başarılar.  

 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?   

Türkiye geneli çok sayıda şehirde faaliyet gösteren Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz buna göre, Başvuru yapmak isteyen aday iş kurumu toplum yararına programından ara butonuna basarak kendi şehrindeki alımları takip edebilir. İlan yok ise şu 10 günlük süre zarfında sürekli deneme yolu ile takip etmesi gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.  

TYP 80 bin kişi alımlarına ulaşmak için : https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx 

 

TYP İŞKUR Milli Eğitim Bakanlığı MEB Milli Eğitim Müdürlükleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı