12 Kamu Kurumu 152 Sözleşmeli Personel ve Memur Alımı Yapıyor!

Kamu kurumları her geçen gün yeni bir ilan yayımlıyor. Kamuya alım yapmak üzere yayımlanan ilanlara göre 12 kamu kurumu toplamda 152 kişilik boş kadro ile memur alımı ve sözleşmeli personel alımı gerçekleştiriyor. Başvuru şartlarına ve başvuru bilgilerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.

12 Kamu Kurumu 152 Sözleşmeli Personel ve Memur Alımı Yapıyor!
12 Kamu Kurumu 152 Sözleşmeli Personel ve Memur Alımı Yapıyor! Duran Can Ateş
Bu içerik 7273 kez okundu.

12 Kamu Kurumu 152 Sözleşmeli Personel ve Memur Alımı Yapıyor! 

Ülkemizde işsizliği önlemek ve işverenleri personel konusunda istihdamları doğru şekilde yapmak için sürekli personel alım ilanları yayınlanmakta buna göre, Kamu kurumları her geçen gün yeni bir ilan yayımlıyor. Kamuya alım yapmak üzere yayımlanan ilanlara göre 12 kamu kurumu toplamda 152 kişilik boş kadro ile memur alımı ve sözleşmeli personel alımı gerçekleştiriyor. Başvuru şartlarına ve başvuru bilgilerine ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.  

 

ALIMLARA İLİŞKİN DETAYLAR     

Devlete bağlı kurumlar ve özel sektörde faaliyet gösteren firmalar işçi ve personel alımlarına devam ediyorlar buna göre, Ülkemizde bulunan bir çok kamu kurumu bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için farklı pozisyon ve niteliklerde memur personel alımı gerçekleştirmektedirler. Buna göre yayımlanmış olan ilanlara göre 12 farklı kamu kurumu 152 kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel ve memur alımı yapıyor. Bu bağlamda adaylardan bazı nitelikler aranıyor ve adayların bu nitelikleri taşımaları durumunda başvuruları kabul ediliyor. Adaylardan bazı genel ve bazı özel şartlar aranacak olup adayları tüm nitelikleri taşımaları durumunda başvuruları geçerli sayılacak ve başvuru sürecine alınacaktır. Başvuru sürecinde adaylara bazı sınavlar yapılacak. Bu sınavlar, Sözlü, Yazılı veya uygulamalı olarak yapılır. Adayların yapılacak olan sınavdan almış oldukları başarı puanına göre kadro giriş işlemleri yapılacaktır. Başvuru sürecinde başarılar..   

MEMUR ALIMI YAPAN KURUMLAR: 

Geçtiğimiz aylarda kurum ve kuruluşlar personel alımlarına hız verdi ve alımlar gerçekleştirmek için ilanlar yayınlandı buna göre, Kamuya memur alımları devam ederken son zamanlarda yeni ilanlar yayımlandı. Buna göre, Memur KPSS B olarak Altınova Belediyesi 6 Memur, Abana Belediyesi 1 Memur ve Fatih Belediyesi 30 memur alımı yapacak. Yayımlanan Memur KPSS A gurubu ilanlarına göre ise Kamu Denetçiliği Kurumu 15 Kamu Denetçiliği Uzman yardımcısı alacak.  Başvuru sürecinde başarılar.   

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPAN KURUMLAR: 

Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. personel açıklarının kapatılma çabasına giren kurumlar alımlarına hız kesmeden devam etmektedir. Bununla birlikte, Sözleşmeli Personel alımlarını genelde üniversiteler yapmaktadır. Buna göre, Trakya Üniversitesi 68, Düzce üniversitesi 9 , Mimar Sinan Güzel Sanatlar üniversitesi 1, Erdek Belediyesi 1, Tarım ve Orman Bakanlığı 1, Yozgat Bozok Üniversitesi 8, Kocaeli Üniversitesi 1, Birleşmiş Milletler Viyana Ofisi Nezdinde Türkiye Daimi temsilciliği 1 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Başvuru yapacak adaylara başarılar dileriz.  

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR? 

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları ilgili birimlerinde görevlendirmek adına personel alımları yapıyorlar. Başvuru yapacak adaylar mutlaka belirtilen nitelikleri taşımak zorundadırlar. Buna göre adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunu 48. maddesinde göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranır. Özel olarak ise, adaylardan eğitim, Yaş ve KPSS gibi nitelikler aranır. Buna göre ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden puan almış olmak, Alım yapılacak pozisyona göre belirtilen eğitim seviyesinde eğitimini tamamlamış olmak ve Zabıta Memuru alımları için sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 30 yaşını doldurmamış olmak ve diğer memur kadroları için 35 yaşını doldurmamış olmak şartları aranacak. Başvuru sürecinde adaylara başarılar.  

12 KURUM 152 PERSONEL ALIMI: 

Türkiye geneli çok sayıda şehirde faaliyet gösteren Özel sektör ve kamu kurumlarının personel alımlarını siz değerli okurlarımıza sunuyoruz buna göre, bu haberimizde alım yapacak olan 12 kurumun ilanına aşağıdaki tablo sayesinde ulaşabileceksiniz. Aşağıdaki tabloda, Alım yapacak kurumuma, KPSS Puan şartına, Toplam alım sayısına, Son Başvuru tarihine ve ilanların detaylarına ulaşabileceksiniz. Başvuru yapacak adaylar başvurularını mutlaka belirtilen son başvuru tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adaylara www.kamumemuru.com ekibi olarak başarılar dileriz.  

 
 

 

 

Alım Yapacak 
Kurum veya 
Kuruluş ve 
Pozisyon 

KPSS Şartı 

Alınacak Personel Sayısı 

Son Başvuru Tarihi 

Kamu Denetçiliği Kurumu 

Var 

15 

05/11/18 

Fatih Belediyesi 
 

Var 

30 

09/11/18 

Düzce Üniversitesi 

 

Var 

9 

02/11/18 

Bozok üniversitesi 

Var 

8 

02/11/18 

Trakya Üniversitesi 

Var 

68 

02/11/18 

Kocaeli Üniversitesi 

KPSS 60 

1 

30/10/18 

Dışişleri Bakanlığı 

Yok 

2 

01/11/18 

Abana Belediyesi 

KPSS 60 

1 

31/10/18 

Tarım ve Orman Bakanlığı 

Yok 

1 

09/11/18 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi 

Var 

1 

01/11/18 

Altınova Belediyesi 

KPSS 55 

6 

08/11/18 

Erdek Belediyesi 

Yok 

1 

05/11/18 

TOPLAM 
 

 

152 

 

 
     style="display:block"
     data-ad-format="autorelaxed"
     data-ad-client="ca-pub-6043105801720191"
     data-ad-slot="5369880679">

KPSS memur Fatih Belediyesi Abana Belediyesi Altınova Belediyesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor