İŞKUR Üzerinden: İşçi ve Memur Alımı Yapılacak

Yeni bir haftanın girmesi ile birlikte yeni ilanlarda yayımlandı. Yayımlanan ilanlara göre farklı kamu kurumları bünyelerine işçi alımı ve personel alımı yapacak.

İŞKUR Üzerinden: İşçi ve Memur Alımı Yapılacak
İŞKUR Üzerinden: İşçi ve Memur Alımı Yapılacak Osman Atalay
Bu içerik 1761 kez okundu.

Buna göre ilanlar Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) üzerinde yayımlandı ve başvuru işlemleri de İş kurumu üzerinden yapılacaktır.

İLANIN DETAYLARI

İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan ilanlara göre farklı kurumlar alım yapacak. Bunlar, Çan Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Bartın üniversitesi, Eti Maden İşletmeleri, Uludağ Üniversitesi alım yapacak.

Alımlar, Engelli, Eski Hükümlü ile Terörle Müdalede yaralanan;ve normal statüde adaylar için geçerli olacak. Alım pozisyonları ise,Bilgisayar İşletmeni (Operatörü), Doğalgaz Kalorifer Ateşçisi  , Büro İşçisi  , Güvenlik Görevlisi, Temizlik Görevlisi,Şoför-Yük Taşıma, Proses İşçisi, Elektrik Teknisyeni, Metal İşleri Teknisyeni , Isıtma Ve Sıhhi Tesisatçı şekindedir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İlgli kurumlar adaylarda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini yerine getirmesine herhangi bir problemi bulunmamak, Eski Hükümlü hariç Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, En az Lise mezunu olmak laydı ile, Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak, KPSS aranıyorsa belirtilen eğitim seviyesinde KPSS puanı almış olmak gibi nitelkler aranacak.

BAŞVURULAR

İlgili ilanlar İŞKUR Üzerinde yayımlanmış olup başvuru işlemleride İŞKUR üzerinden yapılacak. Adaylar başvurularına ilanların yayım tarihi olan 17 Aralık 2018 tarihi itibari ile başlayabilir ve adaylara başvuru için 5 gün süre verilmiştir. 

Buna göre adaylar başvurularını en geç 21 Aralık 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabileceklerdir. 

Online olarak başvuru yapacak adaylar https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden başvuru yapabilirler. 

İlgili kurumların ilanlarına ulaşmak için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresine giriş yaparak İşyeri Türünü Kamu olarak ve İlan Tarihini son 24 saat olarak seçmeniz durumunda ilgili ilanlara ulaşabileceksiniz. Aşağıda başvuru adresine ulaşabilirsiniz.

Başvuru Adresi : https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

kamu kurumları bünyelerine işçi alımı ve personel alımı Türkiye İş Kurumu İŞKUR İş kurumu KPSS puanı KPSS

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak