Cumhurbaşkanı: 5778 Kamu Personel Alımı’na Start Verecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan start düğmesine basarak 5778 kamu personel alımı yapacak.

Cumhurbaşkanı: 5778 Kamu Personel Alımı’na Start Verecek
Cumhurbaşkanı: 5778 Kamu Personel Alımı’na Start Verecek Osman Atalay
Bu içerik 1214 kez okundu.

Alımın gerçekleşeceği yere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliği yapacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "2 bin 504 engellimizin ve devlet korumasında yetişen 3 bin 274 gencimizin atamasını gerçekleştireceğiz. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, yarın saat 14.00'te, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla 'Engelli Vatandaşlarımızın ve Devlet Korumasından Yararlanmış Gençlerin Kamu Kurumlarına Atama Töreni'nin düzenleneceğini duyurdu.

Atamalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bakan Selçuk, "Geçtiğimiz günlerde 2 bin 504 engelli memur alımı yapılacağını duyurmuştuk. Engelli memur adaylarımız başvurularını 29 Kasım ile 7 Aralık tarihleri arasında yaptı. 

Başvuru yapan hak sahiplerinin kura ile atamalarını gerçekleştireceğiz. Bu yerleştirmede ilk defa devlet korumasından yararlanmış gençlerimiz, öğretmen, mühendis, hemşire gibi unvanlı kadrolara atanacak.

Bakan Selçuk, kurumların talepleri doğrultusunda; ilkokul düzeyinden 198, ortaokul düzeyinden 534, ön lisans düzeyinden 773, lisans düzeyinden 999 olmak üzere toplam 2 bin 504 kişilik kadronun atama yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığı'na bildirildiğini kaydetti.

Devlet korumasında yetişen 3 bin 274 gencin de kamuda istihdam edileceğini açıklayan Bakan Selçuk, "Engelli kardeşlerimizi ve devlet korumasından yararlanmış gençlerimizi kamuda istihdam ederek hayatlarını kolaylaştırmaya, umutlarını güçlendirmeye, heyecanlarına ortak olmaya devam edeceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan start düğmesine basarak 5778 kamu personel alımı Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliği yapacak Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Aile Çalışma ve Sosyal Hizm

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor