İŞKUR TYP Kapsamında 1310 Yeni Personeller Alınacak

İŞKUR 2018 yılı itibariyle 1 milyondan fazla kişiyi istihdam etmiştir. Aralık ayındaki istihdam oranlarında da ciddi artışlar yakalayan İŞKUR, 2018 yılını ciddi bir istihdam katkısı sağlayarak kapatmıştır.

İŞKUR TYP Kapsamında 1310 Yeni Personeller Alınacak
İŞKUR TYP Kapsamında 1310 Yeni Personeller Alınacak Osman Atalay
Bu içerik 26166 kez okundu.

2018 yılındaki başarılı çalışmalarını 2019 yılında da sürdüreceği bilinen İŞKUR, hala kamuya memur alımları ve özel işletmelere personel alımlarını yürütmeye, ilanları yayımlamaya devam ediyor. 

İŞKUR üzerinden yayımlanan bu ilanlarla hem özel sektör ve işletmelerinin personel ihtiyaçları karşılanıyor, hem de nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine olanak sağlandığı gibi ekonomiye de ciddi yatırımlar yapılmış oluyor. 

Bu bağlamda yürütülen önemli projelerden birisi olan Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında da işçi ve personel alımları gerçekleştirilmeye devam ediliyor.

İŞKUR üzerinden typ ilanları kapsamında 1310 personel alımı yürütülüyor. Kamu haklarından mahrum bırakılmamış, sağlık problemi bulunmayan vatandaşlar ilgili TYP ilanlarına başvurularını yapabiliyorlar. 

Sigortalı olarak bir işte çalışmayan, emekli aylığı ya da benzeri ödenekler almayan, 6 aylık süreyle çalışmayı kabul eden kişiler arasından belirtilen ilanlara göre toplamda 1310 kişinin istihdamı sağlanacak. 

Kamu ve bağlı kuruluşlarının dönemsel personel ihtiyacını karşılamak ve geçici süreli istihdam sağlamak amacıyla yürütülen TYP ilanları kapsamında Muğla ve Gaziantep illerimizde TYP ilanlarına alımlar gerçekleştiriliyor

Bu ilanlarda Muğla iline 440, Gaziantep iline 870 personel alımı sağlanacaktır. 

İŞKUR web adresini ziyaret edip TYP ilanları alanından tüm ilanlara erişim sağlayabilirsiniz.

İŞKUR 2018 yılı itibariyle 1 milyondan fazla kişiyi istihdam İŞKUR 2018 yılını ciddi bir istihdam katkısı İŞKUR hala kamuya memur alımları ve özel işletmelere personel alımlarını yürütmeye İŞKUR üzerinden yayımlanan bu ilan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak