Adalet Bakanlığı Bünyesine En Az Lise Mezunu 35 Kamu Personel Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığı en az lise mezun arasında alımı yapılacak kamu personeli alımı ilan edilmiştir.

Adalet Bakanlığı Bünyesine En Az Lise Mezunu 35 Kamu Personel Alımı Yapılacak
Adalet Bakanlığı Bünyesine En Az Lise Mezunu 35 Kamu Personel Alımı Yapılacak Osman Atalay
Bu içerik 2386 kez okundu.

Yayımlanan resmi ilanla bakanlık merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 35 kamu personel alımı duyurulmuştu. 

O ilana başvurular yarın 7 Ocak 2019 tarihinde başvuruları başlıyor. Adalet Bakanlığı Kamu Personeli Alımı başvuruları yapılacak ilan detayları ise şöyle.

Koruma Güvenlik Görevlisi 25 kişi ve 10 kişi Aşçı unvanlı kamu personeli alımı şeklindedir. Adaylarda aranacak genel şartlar şöyledir. Devlet Memurları kanunun 48 maddesi şartlarını taşımaları, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Alımı yapılacak kamu personelleri 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı (B Grubu) puan sırasına konulmak suretiyle bakanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı puanına göre yerleştirme yapılacaktır.

Lisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2018 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olması gerekmektedir.

Askerlikle ilgisi bulunmaması veya askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartları bulunmaktadır.

İlgilenen adayların 07 Ocak 2019 ile 22 Ocak 2019 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlıkta olacak şekilde posta ile yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı en az lise mezun arasında alımı yapılacak kamu personeli alımı 35 kamu personel alımı Adalet Bakanlığı Kamu Personeli Alımı kamu personeli alımı Devlet Memurları kanunun 48 maddesi şartlarını taşımaları kamu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor