Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Memur Alımı Gerçekleştirecek

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesine memur personel kadrolarına uzman yardımcısı alımı yapacağını ilan etmişti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Memur Alımı Gerçekleştirecek
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Memur Alımı Gerçekleştirecek Osman Atalay
Bu içerik 1588 kez okundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığıgenel idare hizmetleri sınıfında 8. ve 9. kadrolarına 10 kişilik boşluk ile memur personel alacak. 

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesine, 4 Bilgisayar Mühendisliği, 2 Endüstri Mühendisliği, 2 Makina Mühendisliği, 1 Elektrik Elektronik Mühendisi ve 1 Hukuk alanında memur personel kadrolarına toplamda 10 kişi alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yukarıdaki pozisyonlar doğrultusunda alımını yapacağı kadrolar için, adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından 2017 ve 2018 yıllarına ait sınavdan  Mühendislik kadroları için KPSSP3 ve Hukuk alanı için KPSSP4 puan türünden en az 80 puan almış olmaları, Sınavın yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşından büyük olmamak ve ilgili alanlarda dört yıllık eğitim veren fakültelerin bölümlerinden mezun olmuş olmak veya bunlara denkliği olan ve YÖK onaylı yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak şartları aranacak.

BAŞVURULAR

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 07 Ocak 2019 tarihi itibari ile başladılar ve başvurularını en geç 28 Ocak 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 

Buna göre adaylar başvurularını son başvuru günü en geç 17:00 a kadar Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Hakkı Turayliç Caddesi No:5 06338 Emek-ANKARA adresine şahsen veya postayla başvurmaları gerekmektedir. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesine memur personel kadrolarına uzman yardımcısı alımı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığıgenel idare hizmetleri sınıfında 8. ve 9. kadrolarına 10 kişilik boşluk ile memur personel Ulaştırma ve

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak