İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak

Almanya'ya alınacak işçiler ile ilgili meslek grupları ve diğer detaylar açıklanmaya başladı.

İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak
İŞKUR Üzerinden Almanya 10 Bin İşçi Alımı Yapacak Osman Atalay
Bu içerik 19518 kez okundu.

En az 3 bin Euro maaş imkânı ile 61 farklı mesleğe alım yapılacak. 2019 Almanya işçi alımı hangi branşlarda olacak 61 meslek için alım gerçekleştirilecek. 

Almanya AB ülkeleri dışında işçi alımı yapacağını duyurdu. 61 meslek ve alımı yapılacak işler için Almanya'da Bakanlar Kurulu AB dışından yabancı işçi alımı öngören yasayı onayladı.

HANGİ MESLEKLER İÇİN ALIM YAPILACAK

Hemşirelik, hasta ve yaşlı bakıcı, inşaat, metal, IT gibi toplam 61 branşta yabancı işçi alımı yapılacak. Onaylanan yasaya göre meslek diploması bulunanlar herhangi bir iş sözleşmesi olmadan iş aramak için Almanya'ya gelebilecekler.

NİTELİKLİ İŞÇİ AÇIĞI VAR

Nitelikli eleman eksikliği Almanya için oldukça büyük bir sorun ekonomideki önemli tabloya rağmen 1 milyon 600 bin civarında işe uygun eleman bulunamıyor Almanya’da rekabet ortamının artması için 2019 yılında da 10000 işçi alımı yapılacak alman ekonomi Enstitüsü kalifiye eleman açığından dolayı Alman ekonomisinin yılda 30 milyar Euro kaybı uğradığını açıkladı

Almanya'ya işçi olarak gitmek isteyenler için şartlar belli oldu. Tek şart 20 yaşından büyük 45 yaşından küçük olmak bu yaş aralığında olan herkes iş için başvuru yapabilir.

Almanya 3 bin Euro maaş imkânı 2019 Almanya işçi alımı 61 meslek için Almanya AB ülkeleri dışında işçi alımı yabancı işçi alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor