istanbul evden eve nakliyat
depolama
depolama

Öğretmenleri Yakından İlgilendiren ve Bilmesi Gereken İşte O Mevzuat

Öğretmenler en nihayetinde bir devlet memurudur. Bu sebeple ilk olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun bilinmesi icap etmektedir. Öğretmenlik meslek kanunu bulunmadığı için genel konularda bu kanuna bakılması gereklidir.

Öğretmenleri Yakından İlgilendiren ve Bilmesi Gereken İşte O Mevzuat
Öğretmenleri Yakından İlgilendiren ve Bilmesi Gereken İşte O Mevzuat Osman Atalay
Bu içerik 227 kez okundu.
evden eve nakliyat üsküdar evden evenakliyat sariyer evden evenakliyat şişli evden evenakliyat ataşehir evden evenakliyat bahçeşehir evden evenakliyat pendik evden evenakliyat bakırköy evden evenakliyat beykoz evden evenakliyat göktürk evden evenakliyat çekmeköy evden evenakliyat kayaşehir evden evenakliyat maltepe evden evenakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye beykoz evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat ayeşilköy evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat istanbul ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat Çekmeköy Evden Eve Nakliyat
Şişli Evden Eve Nakliyat
Eşya Depolama
Halkalı Evden Eve Nakliyat
Kurtköy Evden Eve Nakliyat
Bakırköy Evden Eve Nakliyat
Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat
Kağıthane Evden Eve Nakliyat
Şile Evden Eve Nakliyat
Tuzla Evden Eve Nakliyat
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Adalar Evden Eve Nakliyat
Maltepe Evden Eve Nakliyat
Göktürk Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat
İstanbul Nakliyat
Pendik Evden Eve Nakliyat
Başakşehir Evden Eve Nakliyat

Tuzla Evden Eve Nakliyat

Yeşilköy Evden Eve Nakliyat

En çok tartışma konusu olan ve öğretmenlerin dertli oldukları konulardan birisi olan norm kadro yönetmeliğinin de bilinmesi gereklidir. Bu sayede bir öğretmenin yanlış bir şekilde norm fazlası ilan edilmesi ve başka bir okula gönderilmesi de mümkün olmayacaktır.

Görev yapılan okulun düzeyine göre de farklı yönetmelikler bulunmaktadır. Örneğin okul öncesi ve ilköğretim kurumları yönetmeliği, ortaöğretim kurumları yönetmeliği, rehberlik hizmetleri yönetmeliği gibi okullara yönelik özel yönetmelikler bulunmaktadır.

Yeni atanan öğretmenler için sözleşmeli öğretmen istihdamına ilişkin yönetmelik bulunmaktadır. Alımlar sözleşmeli statüde olduğu için tüm öğretmen adaylarının bu yönetmeliği de bilmesi gerekiyor. 

Göreve başladıktan sonra atama ve yer değiştirme yönetmeliğine göre atamalar da yapılacaktır. Bu sebeple yönetmeliğin okunması ve ihtiyaç duyulduğunda bakılması gereklidir.

Yine öğretmenleri en çok ilgilendiren konulardan birisi de ek derslerdir. Hangi öğretmenin ne kadar ek ders alabileceği gibi konular için Milli Eğitim Bakanlığı'nın kararlarına bakılmalıdır. Böylelikle eksik ödeme yapılması ya da az ek ders verilmesi gibi durumlarda hakkınızı daha kolay arayabilirsiniz.

Öğretmenler devlet memuru 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu norm kadro yönetmeliği ilköğretim kurumları yönetmeliği ortaöğretim kurumları yönetmeliği rehberlik hizmetleri yönetmeliği Yeni atanan öğretmenler için sözleşmeli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Askeri Personel Alımı Yapılacak: Başvuru ne Zamana Kadar Yapılmalı?
Askeri Personel Alımı Yapılacak: Başvuru ne Zamana Kadar Yapılmalı?