istanbul evden eve nakliyat
depolama
depolama

2019 YKS Başvuru Tarihleri ne Zaman?

Milyonları bulan üniversite adayı 15-16 Haziran tarihlerinde Yükseköğretim Kurumlar Sınavı'na girecek.

2019 YKS Başvuru Tarihleri ne Zaman?
2019 YKS Başvuru Tarihleri ne Zaman? Osman Atalay
Bu içerik 285 kez okundu.
evden eve nakliyat üsküdar evden evenakliyat sariyer evden evenakliyat şişli evden evenakliyat ataşehir evden evenakliyat bahçeşehir evden evenakliyat pendik evden evenakliyat bakırköy evden evenakliyat beykoz evden evenakliyat göktürk evden evenakliyat çekmeköy evden evenakliyat kayaşehir evden evenakliyat maltepe evden evenakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye beykoz evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat ayeşilköy evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat istanbul ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat Çekmeköy Evden Eve Nakliyat
Şişli Evden Eve Nakliyat
Eşya Depolama
Halkalı Evden Eve Nakliyat
Kurtköy Evden Eve Nakliyat
Bakırköy Evden Eve Nakliyat
Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat
Kağıthane Evden Eve Nakliyat
Şile Evden Eve Nakliyat
Tuzla Evden Eve Nakliyat
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Adalar Evden Eve Nakliyat
Maltepe Evden Eve Nakliyat
Göktürk Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat
İstanbul Nakliyat
Pendik Evden Eve Nakliyat
Başakşehir Evden Eve Nakliyat

Tuzla Evden Eve Nakliyat

Yeşilköy Evden Eve Nakliyat

Büyük bir heyecanla sınav tarihini bekleyen adaylar başvuru zamanını kaçırmamak için de tetikte bekliyor. Milyonlarca adayın beklediği YKS başvuru tarihleri ise 12 Şubat tarihinde başlayacak. 

Son başvuru tarihi ise 6 Mart olarak belirlendi. Bu tarihler arasında başvuru yapamayanlar ise geç başvuru tarihi olan 19 Mart tarihinde başvuru yapabilecek. Ancak bu zaman alınan başvurular için daha yüksek ücret ödemesi yapılacaktır. 

İlk defa geçtiğimiz yıl uygulanmaya başlayan YKS sınavı iki aşamalı olarak gerçekleştirilmektedir. TYT ve AYT olarak adlandırılan bu iki sınava adaylar alanlarına göre girmektedir. 

Temel Yeterlilik Testi olarak adlandırılan TYT sınavında adaylar daha çok temel konulardaki soruları cevaplayacakken AYT sınavında spesifik ve bilgiye dayalı konulardaki soruları cevaplayacaklardır.

YKS sınavına sadece lise son sınıf öğrencileri girmiyor. Aynı zamanda önceden mezun olmuş adaylar da sınava girebiliyor. Öyle ki birden fazla üniversite mezunu olmak isteyen adaylar da başvuru yapmaktadır. Bu sebeple katılımcı sayısı 2 milyonu aşmaktadır. 

Yeni sistem ile birlikte TYT sınavında alınan puan 2 yıl geçerli olmaktadır. Dolayısıyla geçtiğimiz yıl sınava giren adaylar bu yıl da tercih yapabilecekler. Bunun için tekrardan sınava girmelerine gerek yoktur.

üniversite adayı Yükseköğretim Kurumlar Sınavı Milyonlarca adayın beklediği YKS başvuru tarihleri YKS sınavı TYT sınavı AYT sınavı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Askeri Personel Alımı Yapılacak: Başvuru ne Zamana Kadar Yapılmalı?
Askeri Personel Alımı Yapılacak: Başvuru ne Zamana Kadar Yapılmalı?