istanbul evden eve nakliyat
depolama
depolama

Öğretmenlerin İl İçi Tayinlerinde Sıra Sistemi Yeniden Gelmeli

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan il içi yer değiştirmelerde sıra sistemi uygulanmamaktadır.

Öğretmenlerin İl İçi Tayinlerinde Sıra Sistemi Yeniden Gelmeli
Öğretmenlerin İl İçi Tayinlerinde Sıra Sistemi Yeniden Gelmeli Osman Atalay
Bu içerik 243 kez okundu.
evden eve nakliyat üsküdar evden evenakliyat sariyer evden evenakliyat şişli evden evenakliyat ataşehir evden evenakliyat bahçeşehir evden evenakliyat pendik evden evenakliyat bakırköy evden evenakliyat beykoz evden evenakliyat göktürk evden evenakliyat çekmeköy evden evenakliyat kayaşehir evden evenakliyat maltepe evden evenakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye beykoz evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat ayeşilköy evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat istanbul ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat Çekmeköy Evden Eve Nakliyat
Şişli Evden Eve Nakliyat
Eşya Depolama
Halkalı Evden Eve Nakliyat
Kurtköy Evden Eve Nakliyat
Bakırköy Evden Eve Nakliyat
Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat
Kağıthane Evden Eve Nakliyat
Şile Evden Eve Nakliyat
Tuzla Evden Eve Nakliyat
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Adalar Evden Eve Nakliyat
Maltepe Evden Eve Nakliyat
Göktürk Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat
İstanbul Nakliyat
Pendik Evden Eve Nakliyat
Başakşehir Evden Eve Nakliyat

Tuzla Evden Eve Nakliyat

Yeşilköy Evden Eve Nakliyat

Bu nedenle de yer değiştirme talep edilen dönemde ataması yapılmayan öğretmenin talebi sona ermektedir. Yani bir öğretmen sadece bir kez hakkını kullanabilir. 

Ancak sıra sistemi olması halinde sırası gelen öğretmen atanacaktır. O dönemde atanamayan öğretmenin talebi sona ermeyecektir ve bir sonraki atama için sıraya alınacaktır. bu şekilde öğretmenlerin yılda birden fazla yer değiştirme şansları olacaktır. 

2015 yılı öncesinde MEB tarafından yer değiştirmeler için sıra sistemi uygulanıyordu. Bu düzenleme öğretmenlerin çok daha lehineydi. Çünkü norm kadrolarda il içinde ya da iller arasında atanabiliyorlardı. Ayrıca emeklilik ya da ölüm gibi sebeplerle kadrolarda boşalma olması halinde de sıradaki öğretmen atanabiliyordu. 

Şu anda uygulanan sistemde ise sıraya alma yoktur. Bu durumda öğretmenin puanı yüksek olsa bile kadro açığı yoksa il içinde atama hakkını kullanamıyor. Sıraya da alınmadığı için en erken bir sene sonra tekrar atama isteyebiliyor. 

Kadro açıldığı takdirde ise kendisinden daha düşük puanlı öğretmenler atama istemesi halinde atanıyor. Hakkaniyete uygun olmayan bu uygulama öğretmenlerin maddi ve manevi hak kaybına uğramasına da yol açıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen ataması yapılmayan öğretmen atanamayan öğretmenin talebi MEB öğretmenler norm kadrolar öğretmenler atama istemesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: Aşçı Şoför ve Havuz Personeli Alımı 140 Şehir Kontenjan Dağılımı
İŞKUR Üzerinden: Aşçı Şoför ve Havuz Personeli Alımı 140 Şehir Kontenjan Dağılımı
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tunceli’nin Başarı Hikâyesi Türkiye İçin Büyük Bir Örnek
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tunceli’nin Başarı Hikâyesi Türkiye İçin Büyük Bir Örnek