22 Kamu Kurumu 7 Bakanlık Binlerce Memur ve Personel Alımı Yapılacak

Kamuya farklı pozisyonlarda ve niteliklerde memur personel alımı yapılacak.

22 Kamu Kurumu 7 Bakanlık Binlerce Memur ve Personel Alımı Yapılacak
22 Kamu Kurumu 7 Bakanlık Binlerce Memur ve Personel Alımı Yapılacak Osman Atalay
Bu içerik 12244 kez okundu.

7 farklı bakanlık bünyesindeki eksikliği gidermek için alım yapacak. Buna göre, Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanlığı 5 memur
ve 20 Uzman yardımcısı alacak. 

Adalet Bakanlığı 35 Güvenlik personeli ve 7 Stajyer Kontrolör alımı yapacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans
ve İhale Birimine 7 personel alacak. 

Milli Savunma Bakanlığı farklı kadrolarda 165 Memur alacak. Kültür Bakanlığı 7, Dışişleri Bakanlığı 

5 Hukuk Müşaviri ve 50 Aday Meslek Memuru alacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ise 10 memur alacak.

ALIM YAPACAK 22 KAMU KURUMU

22 Farklı kamu kurumu tarafından yayımlanan ilanlara göre çok sayıda memur alımı, personel alımı ve işçi alımı yapılacak. 

Orman Genel Müdürlüğü 66, Uludere Belediyesi 1, Savunma Sanayii Başkanlığı 38, Emniyet Genel Müdürlüğü 97, Yıldız Teknik üniversitesi 8, Genel Kurmay Başkanlığı 10, TSE 5, TİKA 9, İMMİB 22, TİHK 13, İstanbul üniversitesi 131, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir yolları 356, TBB 11, Nusaybin belediyesi 24, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 265, Gaziantep üniversitesi 54, Çanakkale Belediyesi 10, Ankara üniversitesi 6 ve Lüleburgaz belediyesi 10 kişilik boş kadrosu ile memur personel ve işçi alımı yapılacak.

ADAYLARDAN HANGİ NİTELİKLER ARANACAK?

Söz konusu ilanlara başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu yönde adaylardan bazı kurumlar Kamu Personeli Seçme Sınavı arıyorken bazıları ise KPSS şartı olmadan alım yapacak.

KPSS Şartı ile alımı yapılacak memur adaylarından, Lise Mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans Mezunları için KPSSp3 puan türünden en az 50, 55, 60, 65, 70,75 veya 80 puan almış olmak şartı aranacak.

KPSS dışında adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak,

Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu
olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Memur alımlarından 35 yaşından büyük olmamak, Zabıta ve itfaiye eri alımlarında 30 yaşından büyük olmamak, En az lise mezunu olmak kaydı ile, Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak gibi şartlar aranır. Ayrıca alım yapılacak kadroya göre belirtilen eğitim seviyesini tamamlamış olmaları da şarttır.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Bakanlıklar ve kamu kurumları memur alımı başvurularını Elektronik ortamda, Şahsen veya posta yolu ile. Adaylar başvurularını mutlaka belirtilen başvuru tarihleri içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

memur personel alımı Binlerce kişilik boş kadro ile alım yapılacak memur personel işçi alımı çok sayıda memur alımı personel alımı ve işçi alımı KPSS şartı KPSS Kamu Personeli Seçme Sınavı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor