Diyanet İşleri Başkanlığı: 9.500 Sözleşmeli Personel Alımı Gerçekleştirecek

KPSS 50 puan ile Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 9.500 sözleşmeli personel alımı 6 Şubat 2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı: 9.500 Sözleşmeli Personel Alımı Gerçekleştirecek
Diyanet İşleri Başkanlığı: 9.500 Sözleşmeli Personel Alımı Gerçekleştirecek Osman Atalay
Bu içerik 10997 kez okundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı, KPSS puanına göre personel alımı yapacağını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre 500 müezzin kayyım, 3 bin Kuran kursu öğreticisi ile 6 bin imam hatip alımı gerçekleştirilecek. Bu alım için başvurular 7 Şubat tarihinde başlayacak ve 15 Şubat 2019 tarihine kadar başvurular devam edecek.

Başvuracak adayların KPSS sınavından en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir. 50 puanı aşan adaylar sıralamaya tabi tutulacak ve alınacak personel sayısının 3 katı kadar aday içerisine girenler sözlü sınava alınacak. Başvurularda 2018 yılında yapılan KPSS sınavına ait puan kullanılabilecektir.

Başvuru Şartları; Başvuru yapacak adayların hali hazırda kurum bünyesinde sözleşmeli ya da kadrolu çalışmıyor olmaları gerekmektedir. Kuran kursu öğreticiliği kadrosuna sadece bayan adaylar alınacaktır. 

Diğer kadrolar için de hafızlık gibi birtakım özel şartlar aranmaktadır. Tüm adayların Devlet Memurları Kanunu madde 48’de belirtilen şartları da sağlamaları gerekmektedir.

Başvurular Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet sayfası üzerinden gerçekleştirilmektedir. Online olarak doldurulan formlar il veya ilçe müftülüğüne onaylatılacaktır. Başvuruda verilen bilgi ve belgelerin doğru olması gereklidir.

Başvuru şartlarını sağlayan adaylar sözlü sınava çağrılacaktır. Sözlü sınavı da başarılı bir şekilde geçen adaylar güvenlik soruşturmasına tabi tutulacak. Soruşturma sonucu olumlu olan adayların ataması gerçekleştirilecek.

Başvuru 7 Şubat 2019 ile 15 Şubat 2019 tarihlerinde saat 08:30-16:30 arası şahsen müracaat edeceklerdir.

KPSS 50 puan ile Diyanet İşleri Başkanlığı DİB 9.500 sözleşmeli personel alımı Resmi Gazete Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS puan KPSS sınavı Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet sayfası

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor