istanbul evden eve nakliyat
depolama
depolama

Diyanet İşleri Başkanlığı: 9.500 Sözleşmeli Personel Alımı Gerçekleştirecek

KPSS 50 puan ile Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 9.500 sözleşmeli personel alımı 6 Şubat 2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı: 9.500 Sözleşmeli Personel Alımı Gerçekleştirecek
Diyanet İşleri Başkanlığı: 9.500 Sözleşmeli Personel Alımı Gerçekleştirecek Osman Atalay
Bu içerik 10173 kez okundu.
evden eve nakliyat üsküdar evden evenakliyat sariyer evden evenakliyat şişli evden evenakliyat ataşehir evden evenakliyat bahçeşehir evden evenakliyat pendik evden evenakliyat bakırköy evden evenakliyat beykoz evden evenakliyat göktürk evden evenakliyat çekmeköy evden evenakliyat kayaşehir evden evenakliyat maltepe evden evenakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye beykoz evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat ayeşilköy evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat istanbul ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat Çekmeköy Evden Eve Nakliyat
Şişli Evden Eve Nakliyat
Eşya Depolama
Halkalı Evden Eve Nakliyat
Kurtköy Evden Eve Nakliyat
Bakırköy Evden Eve Nakliyat
Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat
Kağıthane Evden Eve Nakliyat
Şile Evden Eve Nakliyat
Tuzla Evden Eve Nakliyat
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Adalar Evden Eve Nakliyat
Maltepe Evden Eve Nakliyat
Göktürk Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat
İstanbul Nakliyat
Pendik Evden Eve Nakliyat
Başakşehir Evden Eve Nakliyat

Tuzla Evden Eve Nakliyat

Yeşilköy Evden Eve Nakliyat

Diyanet İşleri Başkanlığı, KPSS puanına göre personel alımı yapacağını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre 500 müezzin kayyım, 3 bin Kuran kursu öğreticisi ile 6 bin imam hatip alımı gerçekleştirilecek. Bu alım için başvurular 7 Şubat tarihinde başlayacak ve 15 Şubat 2019 tarihine kadar başvurular devam edecek.

Başvuracak adayların KPSS sınavından en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir. 50 puanı aşan adaylar sıralamaya tabi tutulacak ve alınacak personel sayısının 3 katı kadar aday içerisine girenler sözlü sınava alınacak. Başvurularda 2018 yılında yapılan KPSS sınavına ait puan kullanılabilecektir.

Başvuru Şartları; Başvuru yapacak adayların hali hazırda kurum bünyesinde sözleşmeli ya da kadrolu çalışmıyor olmaları gerekmektedir. Kuran kursu öğreticiliği kadrosuna sadece bayan adaylar alınacaktır. 

Diğer kadrolar için de hafızlık gibi birtakım özel şartlar aranmaktadır. Tüm adayların Devlet Memurları Kanunu madde 48’de belirtilen şartları da sağlamaları gerekmektedir.

Başvurular Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet sayfası üzerinden gerçekleştirilmektedir. Online olarak doldurulan formlar il veya ilçe müftülüğüne onaylatılacaktır. Başvuruda verilen bilgi ve belgelerin doğru olması gereklidir.

Başvuru şartlarını sağlayan adaylar sözlü sınava çağrılacaktır. Sözlü sınavı da başarılı bir şekilde geçen adaylar güvenlik soruşturmasına tabi tutulacak. Soruşturma sonucu olumlu olan adayların ataması gerçekleştirilecek.

Başvuru 7 Şubat 2019 ile 15 Şubat 2019 tarihlerinde saat 08:30-16:30 arası şahsen müracaat edeceklerdir.

KPSS 50 puan ile Diyanet İşleri Başkanlığı DİB 9.500 sözleşmeli personel alımı Resmi Gazete Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS puan KPSS sınavı Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet sayfası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Askeri Personel Alımı Yapılacak: Başvuru ne Zamana Kadar Yapılmalı?
Askeri Personel Alımı Yapılacak: Başvuru ne Zamana Kadar Yapılmalı?