istanbul evden eve nakliyat
depolama
depolama

Sivas Valisi Salih Ayhan, 2019 Yılında 446 Ücretli Öğretmen Ataması Yapılacağını Açıkladı

Vali Salih Ayhan 446 Öğretmen alınacağı açıklaması yaptı. Norm kadro açığının halen devam ettiğini belitti.

Sivas Valisi Salih Ayhan, 2019 Yılında 446 Ücretli Öğretmen Ataması Yapılacağını Açıkladı
Sivas Valisi Salih Ayhan, 2019 Yılında 446 Ücretli Öğretmen Ataması Yapılacağını Açıkladı Osman Atalay
Bu içerik 790 kez okundu.
evden eve nakliyat üsküdar evden evenakliyat sariyer evden evenakliyat şişli evden evenakliyat ataşehir evden evenakliyat bahçeşehir evden evenakliyat pendik evden evenakliyat bakırköy evden evenakliyat beykoz evden evenakliyat göktürk evden evenakliyat çekmeköy evden evenakliyat kayaşehir evden evenakliyat maltepe evden evenakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye beykoz evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat ayeşilköy evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat istanbul ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat Çekmeköy Evden Eve Nakliyat
Şişli Evden Eve Nakliyat
Eşya Depolama
Halkalı Evden Eve Nakliyat
Kurtköy Evden Eve Nakliyat
Bakırköy Evden Eve Nakliyat
Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat
Kağıthane Evden Eve Nakliyat
Şile Evden Eve Nakliyat
Tuzla Evden Eve Nakliyat
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Adalar Evden Eve Nakliyat
Maltepe Evden Eve Nakliyat
Göktürk Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat
İstanbul Nakliyat
Pendik Evden Eve Nakliyat
Başakşehir Evden Eve Nakliyat

Tuzla Evden Eve Nakliyat

Yeşilköy Evden Eve Nakliyat

Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas genelinde norm kadroya göre 822 öğretmen açığı olduğunu aktardı. 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk dönemi için 590 ücretli öğretmen görevlendirdiklerini söyledi. Buna rağmen hala 822 öğretmen açığının devam ettiğini söyledi.

Bu açığın giderilmesi için 446 ücretli öğretmen atanacaktır. Bu alımın yapılması ile 376 öğretmen açığı kalacaktır. Şu an için 376 öğretmen alımı gerçekleştirilemeyeceği için yakın okullardan ve alınan ücretli öğretmenlerden karşılanacaktır.

Vali Ayhan, şu anda Sivas genelinde 80-100 ücretli öğretmen olduğunu belirtti. Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında Türkiye genelindeki öğretmen sayısında yüzde 2,49 artış olduğunu kaydetti. 

Sivas genelinde ise öğretmen sayısının yüzde 8,29 arttığı aktarıldı. Sivas’ın öğretmen açığını kapatmak için çalışmaya devam ettiği belirtildi. Bu rakamlarla ülke genelinin üzerinde bir orana sahip olunduğu belirtildi.

Okullar İyileştiriliyor; Sadece öğretmen sayısının değil okulların fiziki altyapısının da çok daha iyi duruma getirildiği belirtildi. Yeterli öğretmen sayısına ulaşmak için öğretmen alımlarına devam edilecektir. 

Eğitimde sadece nicelik değil, nitelik de iyileştirilecektir. Eğitimin içeriğinin zenginleştirilmesi ve çocuklara daha iyi hitap etmek için koşullar iyileştirilmeye devam edilecektir.

Okullarda bir öğrenciye düşen öğretmen sayısının arttırılması için de çalışmaya devam ediliyor. Norm kadro açığı giderilerek eksikler tamamlanacaktır.

Vali Salih Ayhan 446 Öğretmen Norm kadro açığı Sivas Valisi Salih Ayhan Sivas genelinde norm kadroya göre 822 öğretmen açığı 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk dönemi için 590 ücretli öğretmen görevlendirdikleri 822 öğretm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: Aşçı Şoför ve Havuz Personeli Alımı 140 Şehir Kontenjan Dağılımı
İŞKUR Üzerinden: Aşçı Şoför ve Havuz Personeli Alımı 140 Şehir Kontenjan Dağılımı
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tunceli’nin Başarı Hikâyesi Türkiye İçin Büyük Bir Örnek
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tunceli’nin Başarı Hikâyesi Türkiye İçin Büyük Bir Örnek