Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Memur Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Milli Savunma Bakanlığı MSB personel temin memur alımı başvuruları devam ediyor. MSB yayınladığı ilan ile 165 memur alımı yapacağını duyurmuş olup 15 Şubat 2019 tarihi bitimine kadar başvuru almaya devam edecektir.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Memur Alımı Başvuruları Devam Ediyor
Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Memur Alımı Başvuruları Devam Ediyor Osman Atalay
Bu içerik 1714 kez okundu.

Milli Savunma Bakanlığı duyurusuna alım yapılacak pozisyonlar mühendis, VHKİ, hesap sorumlusu ve teknisyen kadrolarına toplam 165 memur alımı gerçekleştirilecek.

Her bir ilan için belirlenmiş özel şartlar bulunuyor. Bunun haricinde tüm kadroları ilgilendiren genel şartlara değinelim. Başvuracak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve kamu haklarından mahrum olmamaları gerekiyor.

18 yaşını doldurmuş olması gereken adayların memuriyete engel bir mahkumiyet almamış olması icap ediyor.

Başvuru yapan adayların 2018 KPSS sınavına girmesi ve ilgili puan türünden puan alması yeterlidir. Herhangi bir taban puan sınırlaması bulunmuyor. İlana hem erkek hem de kadın adaylar başvurabiliyor. Ancak erkeklerin askerlik ile ilişiğinin bulunmaması gerekiyor. Bedelli askerlik başvurusunda bulunanlar ise başvuru yapabilecek.

Başvuru süreci başlamış olup 15 Şubat tarihine kadar devam edecektir. İlk olarak online bir şekilde başvurular alınacak. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar 18 Mart tarihinden sonraki bir tarihte sınav için çağrılacaktır.

Adaylara özel bir tebligat yapılmayacaktır. Tüm duyurular online bir şekilde yapılacağı için adayların takipte kalması gerekiyor. Sonrasında ise adaylar sözlü sınava tabi tutulacak ve başarılı olanların ataması gerçekleştirilecektir.

Asil olarak atanan adaylara güvenlik soruşturması da yapılacaktır. Sonucu olumsuz olan adaylar görevine başlayamayacak. Bunlar da online olarak duyurulacak.

Milli Savunma Bakanlığı MSB personel temin memur alımı 165 memur alımı Milli Savunma Bakanlığı duyurusu 2018 KPSS sınavı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor