Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un Katar Temasları

Katar´ın başkenti Doha´da yapılan 12. Eğitimde Mükemmellik Ödül Töreni´ne katılan Millî Eğitim Bakanı Selçuk, Katarlı mevkidaşı Hammadi ile bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un Katar Temasları
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'un Katar Temasları Osman Atalay
Bu içerik 717 kez okundu.

Görüşmede, Türkiye´de Katar okulu açılması (Katar Bilim Koleji), Arapça öğretmenlerinin dil yeterliliklerinin artırılması, Türkiye´de bu alanda eğitim verecek bir merkezin kurulması gibi konular ele alındı. 

Bakan Selçuk, görüşmede iki ülke arasındaki güçlü ilişkiyi zinde tutmak için eğitimcilere büyük görevler düştüğünü söyleyerek "Bir ülkenin en önemli zenginlik kaynaklarından yetişmiş insan gücü potansiyelini yarınlara hazırlayacak olan öğretmenlerdir. Dolayısıyla, eğitimcilerimizin eğitimi konusunda tecrübe paylaşımında bulunabileceğimizi düşünüyorum.

Katar´ın Türkiye´de açmak istediği okul hakkında çalışmaların devam ettiğini belirten Selçuk, farklı eğitim konularında iş birliğinin güçlendirilmesi gerektiğine dikkati çekti.

Eğitim uzmanlarından oluşan ortak çalışma komitesi kurularak iş birliği çalışmalarının başlaması gerektiğini anlatan Selçuk, Katar Eğitim Bakanlığının Katar´daki Türk okuluna verdiği destek için teşekkür etti. 

Katar Eğitim ve Yüksek Eğitim Bakanı Muhammed el-Hammadi de Türkiye´nin özellikle mesleki, teknik ve özel eğitim alanlarındaki tecrübelerinden faydalanmak istediklerini belirtti. 

Türkiye´de Arapça öğretimine destek olmak istediklerini de anlatan Hammadi, bu amaçla Türkiye´de bir merkez kurmak istediklerini kaydetti. Hammadi, iki ülke arasında karşılıklı öğretmen ve uzmanların ziyaretleri ile müfredat ve eğitim yöntemleri açısından bilgi paylaşımı yapılabileceğini ifade etti. 

Ülkesinin tüm imkanlarını eğitimin güçlendirilmesi için kullandığına işaret eden Hammadi, Eğitimde Mükemmelliyet Ödülleri´nin de bu amaçla verildiğini söyledi. 

Bakan Selçuk, temasları kapsamında Katar Bilim ve Teknoloji Okulu´nu da ziyaret etti.

Katar´ın başkenti Doha 12. Eğitimde Mükemmellik Ödül Töreni Millî Eğitim Bakanı Selçuk Katarlı mevkidaşı Hammadi Türkiye´de Katar okulu açılması Katar Bilim Koleji Türkiye Bakan Selçuk Katar´ın Türkiye´de açmak istediği okul

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak