Adli Tıp Kurumu 71 Memur, Hizmetli, Şoför ve Sağlık Personel Alımı Gerçekleştirecek

Adli Tıp Kurumu ve Devlet Personel Başkanlığın üzerinden 2019 yılı sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Adli Tıp Kurumu 71 Memur, Hizmetli, Şoför ve Sağlık Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adli Tıp Kurumu 71 Memur, Hizmetli, Şoför ve Sağlık Personel Alımı Gerçekleştirecek Osman Atalay
Bu içerik 10354 kez okundu.

Çeşitli kadrolarda ve farklı eğitim seviyelerde mezun adayların başvuru yapabileceği memur alım ilanı KPSS'den en çok 70 puan almış adaylar başvuru yapabilecek.

Adli Tıp Kurumu yayımladığı personel alım ilanında aşağıda yer alan kadro ve kontenjanlarda memur alımı yapacağını ilan etti.

Kurum; 7 Makine Mühendisi, 2 Kimya Mühendisi, 13 Diğer Teknik Hizmet Personeli (Kimyager), 7 Hizmetli, 3 Şoför, 9 Biyolog, 8 Laborant, 4 Hemşire ve 18 Sağlık Teknikeri.

BAŞVURU KOŞULLARI

DPB üzerinden yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan evvel ilan metninde yer alan başvuru şartlarını sağlıyor olması gerekli.

Adaylar DMK'da yer alan genel başvuru koşulların yanı sıra, öğrenim, KPSS, yaş ve diğer koşullara da haiz olmaları isteniyor.

Başvuru Şartları;

a)Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b)Son başvuru günü olan 5 Nisan 2019 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın yapıldığı sene ocak ayı birinci günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak. ( 01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecek.)

c)Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

d)657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e)Kamu haklarından mahrum olmamak,

f)Son müracaat tarihi itibarıyla istihdam edilecek sözleşmeli personel pozisyonu için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

g)Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

KPSS Şartı

Adli Tıp Kurumu Başkanlığın tarafından yapılacak sözlü sınavlara 2018 sene KPSS’ye giren ve her pozisyon için aranan puan türünden en az 70 puan alan adaylar başvurabilecek.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Adli Tıp Kurumu sözleşmeli memur alım ilanı başvuruları kurumun internet sitesi üzerinden yapılacak. Başvurular ilan metninde yer alan evrakların sisteme internet üzerinden yüklenmesi suretiyle yapılacak. Başvuru süreci 25 Mart tarihinde başlayıp 5 Nisan tarihine kadar devam edecek.

Adli Tıp Kurumu Devlet Personel Başkanlığın üzerinden 2019 yılı sözleşmeli personel alımı KPSS personel alım ilanı memur alımı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Adli Tıp Kurumu sözleşmeli memur alım ilanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor