İŞKUR 130 Bin Personel Arıyor

Türkiye genelinde iş verenler ile iş arayanları aynı alanda birleştiren İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) açık olduğu tesbit edilen pozisyonlar için 130 bin kişilik kamu personeli alımı yapacak. Kamu ve özel sektörde farklı pozisyonlar için 130 bin personel alınacak.

İŞKUR 130 Bin Personel Arıyor
İŞKUR 130 Bin Personel Arıyor Mehmed AKSOY
Bu içerik 9540 kez okundu.

Türkiye genelinde iş verenler ile iş arayanları aynı alanda birleştiren İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) açık olduğu tesbit edilen pozisyonlar için 130 bin kişilik kamu personeli alımı yapacak. Kamu ve özel sektörde farklı pozisyonlar için 130 bin personel alınacak.

Türkiye genelinde iş verenler ile iş arayanları aynı alanda birleştiren İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) açık olduğu tesbit edilen pozisyonlar için 130 bin kişilik kamu personeli alımı yapacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan istihdam seferberliğine kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör tam anlamıyla destekledi. İçinde bulunduğumuz sene içinde başlatılan seferberlik ile çok sayıda işsiz iş sahibi oldu.

İŞKUR tarafından Ocak ayında açılmış olan kurs ve programlar nedeniyle 123 bin 57 kişi işlerinin başına getirildi. Ocak ayında açık iş ilanları ile iş bulan kişilerin sayısı da 92 bin 425 kişi olarak belirlendi. İŞKUR, 1 Ocak 2017 tarihi 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında 370 bin 536 kişinin iş verilmek nedeniyle aracılık ederek rekor kırdı. İş arayanlar, İŞKUR'un internet sitesinden ya da İŞKUR İl Müdürlükleri aracılığıyla sisteme üye olarak kendine uygun işlere başvuru yapabiliyorlar.

Ayrıntılı bilgiler için tıklayınız...

işkur işkur alım ilanları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak