2019 Yılı Temmuz Ayında 13 Bin 500 Memur, İşçi, Sözleşmeli, Askeri Personel Alımı Yapılacak

Kamu kurum ve kuruluşlarına Temmuz ayı içerisinde binlerce memur personel, kamu işçisi ve askeri personel alımı gerçekleştirecek.

2019 Yılı Temmuz Ayında 13 Bin 500 Memur, İşçi, Sözleşmeli, Askeri Personel Alımı Yapılacak
2019 Yılı Temmuz Ayında 13 Bin 500 Memur, İşçi, Sözleşmeli, Askeri Personel Alımı Yapılacak Osman Atalay
Bu içerik 1699 kez okundu.

Yayımlanan ilanlara göre en az ilköğretim mezunu adaylar arasından kamu işçisi alımları yapılırken lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından memr personel alımları gerçekleştiriliyor.

KAMU KURUMLARINA PERSONEL ALIM İLANLARI

Devlet kurumları için yayımlanan personel alım ilanları çok sayıda kadro ve kurum için yayımlanmış durumda.

Bu ilanlar adaylara kurumların kendilerine ait kurumsal internet sayfaları ile Devlet Personel Başkanlığı, Basın İlan Kurumu ya da Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan ilanlar aracılığıyla duyuruluyor.

Alım Yapacak Kurumlar

Memur alımı için ilan yayımlayan kurumların başında bakanlıklar geliyor. Bakanlıkla tarafından yayımlanan çok fazla ilan bulunurken bu alımlar memur ve sözleşmeli personel kadrolarına yapılıyor. Ayrıca bu ilanlar hem KPSS puan sıralaması esasına göre hemde KPSS şartsız olarak duyuruyorlar.

Bakanlıkların dışında ayrıca yerel kamu birimleri ile bakanlıklar ve diğer kurumların alt birimlerinde memur ya da işçi alımı için ilanlar yayımladılar.

Bunların dışında kuvvet komutanlıkları bünyesine askeri personel alımı, belediyeler ve birimlerine belediye memuru ya da belediye işçisi alımı için ilanlar yayımladı.

KİMLER DEVLET KURUMLARINDA ÇALIŞABİLİR?

Devlet kurumlarında çalışmak isteyen adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları arasında DMK'da yer alan koşullar bulunuyor. Bu koşulları sağlayan adaylardan ayrıca başvuru yapacakları pozisyonun mesleki gerekliliklerini sağlamaları talep ediliyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. İlan metninde yer alan KPSS şartını sağlamak. Kamu Haklarından mahrum olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre belirlenen öğrenim şartına haiz olmak, Talep edilen mesleki özellikleri sağlamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.  

657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak şartıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kurumların belirlediği yaş aralığında bulunmak.

Kamu kurum ve kuruluşları memur personel kamu işçisi askeri personel alımı Devlet Personel Başkanlığı Basın İlan Kurumu Devlet kurumları Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan ilanlar KPSS şartsız KPSS puan sıralaması

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı