Belediye Personel Alımı İçin 34 Şehirden İlan: Memur ve İşçi Kadroları

İlanlarda yer alan en önemli hususlardan biriside alımlarda KPSS şartının aranmaması. Yayımlanan ilanlarının çok büyük bir kısmı KPSS şartsız ilan ediliyor. Bazen bir veya iki belediye KPSS puanıyla personel alımı yapacağını duyuruyor.

Belediye Personel Alımı İçin 34 Şehirden İlan: Memur ve İşçi Kadroları
Belediye Personel Alımı İçin 34 Şehirden İlan: Memur ve İşçi Kadroları Osman Atalay
Bu içerik 28206 kez okundu.

Ayrıca belediye personel alımlarında mesleki özelliklere haiz olmak şartı ön plana çıktığından özellikle işçi kadroları için alımlardan ilanlarda okur yazar ve en az ilköğretim mezunu adaylar arasından çok sayıda ilan yayımlandı. Memur kadroları için ise lise, önlisans ve lisans mezunu olmak gerekiyor.

BELEDİYE PERSONELİ ALIM İLANLARI

Belediye personel alım ilanlarını incelemek isteyen adaylar için en önemli husus ilanların hangi şehirlerde yayımlandığı. Bu illerin bazılarında belli ilçeler ilan olurken bazı iller için 5 tane alım ilanı duyuruldu.

Adayların bu noktada alımların il merkezine veya ilçelere mi olacağına dikkat etmesi gerekiyor.

Alım Yapılacak Şehirler

Çankırı, Aydın, İstanbul, Kocaeli, Muğla, İzmir, Çanakkale, Yozgat, Bursa, Manisa, Antalya, Burdur, Tekirdağ, Ankara, Gümüşhane, Ordu, Siirt, Kırıkkale, Aksaray, Konya, Hatay, Afyon, Yalova, Tunceli, Karabük, Bartın, Erzurum, Adana, Şanlıurfa.

Burada en çok alım ilanına sahip şehirler ise Aydın, İstanbul, İzmir, Ankara gibi şehirler oldu.

İLANLARDA YER ALAN KADRO DETAYLARI

Belediyeler hem memur hemde işçi kadrolarına alımlar yapıyorlar. Bunun yanında bazı belediyeler İdarici kadroları için bile personel alımları olacağını duyurdu.

Bu Çerçevede; ilan metinlerinde yer alan genel kadro detayları ise şu şekilde

Açık Memur ve İşçi Kadroları

Memur Kadroları için: Büro Memuru, Tahsildar, Vezne Memuru, Ofis Memuru, İdari İşler Memuru, Yönetici kadroları, Şoför, Güvenlik Memuru, Mühendis kadroları, tekniker kadroları, teknisyen kadrolar, düz memur kadroları, eğitmen, sağlık memuru, öğretmen, öğretici ve insan kaynakları personelleri.

İşçi Kadroları için: temizlik personeli, park bahçe personeli, güvenlik görevlisi, şoför, iş makinesi operatörleri, büro ofis işçileri, hizmetli destek personeli kadroları.inşaat işçisi, beden işçisi, çöp toplama işçisi, hizmet personelleri garson, komi, çaycı.

BAŞVURU SÜRECİNE DİKKAT

İlanlarda en önemli husus başvuru süreci olabilir. Zira çoğu belediye en çok birkaç gün süre ile ilan yayımlıyor. Adayların ilan metinlerinde bu detayı göz önünde bulundurarak inceleme yapması gerekiyor.

İlanlara Başvuru İşlemleri

Söz konusu ilanlara başvurular ilan metinlerinde yer alan başvuru evrakları ile birlikte yapılıyor. Başvuru evraklarını temin eden adaylar bu kurumlara giderek şahsen başvurularını yapıyorlar.

Belediye Memuru ve İşçisi alım ilanlarını görüntülemek için TIKLAYIN

KPSS şartsız KPSS şartı KPSS puanı personel alımı belediye personel alımları Belediye personel alım ilanları personel alımları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı