En Az 50 KPSS İle Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu Memur Alımı Yapılacak

Devlet kurumları yayımladıkları ilanlar ile KPSS puan sıralaması esasına göre personel alımı yapacaklarını duyurdular.

En Az 50 KPSS İle Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu Memur Alımı Yapılacak
En Az 50 KPSS İle Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu Memur Alımı Yapılacak Osman Atalay
Bu içerik 2258 kez okundu.

Devlet kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken çok sayıda koşul bulunuyor. Bu koşulların en önemli noktası ise özel şartlar.

Ancak adayların özel şartlardan önce Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan bazı şartları sağlamaları gerekiyor.

Genel ve Özel Başvuru Koşulları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, işe alım sürecinde yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

Bu şartların yanında adayların kurumlar tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan pozisyonlar için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge taleplerini yerine getirmeleri isteniyor.

Devlet Personel Başkanlığı, kurumların kendi sitesi veya İŞKUR gibi platformalarda yayımlanan memur alım ilanları.

70 KPSS İle: Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında çok sayıda kadro için binlerce personel alımı olacak.

Bu alımlara başvurular 70 KPSS puanıyla gerçekleştirilecek. İlanda lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar için de kadrolar bulunmakta.

Bu kadrolardan bazıları; Hizmetli, Şoför, Destek Personeli, Tenik Personel, Kaloriferci, Aşçı, Hemşire.

En Az 50 KPSS İle: Belediyeler, İl Emniyet Müdürlükleri, Bakanlıklar, Bakanlıkların alt birimleri ve çeşitli kamu kurumları tarafından İŞKUR'da yayımlanan personel alım ilanları.

Bu ilanlarda çok sayıda kadro için memur ve kamu işçisi alımı yapılacak. İlanlardan en az okur yazar seviyesinden kamu işçisi en az lise mezunu seviyesinden memur personel alımı yapılacak.

KPSS'siz: Devlet Demiryolları, Orman Genel Müdürlüğü, Kültür Bakanlığı YTB gibi kurumlarda yayımladıkları ilanlar ile personel alımları yapacaklarını duyurdular.

Bu ilanlarda çeşitli kadrolar için personel alımları yapılacak. Alımların bazınlarında KPSS şartı yok.

Devlet kurumları yayımladıkları ilan KPSS puan sıralaması personel alımı Devlet kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanları Devlet Memurları Kanunu Devlet Personel Başkanlığı İŞKUR memur alım ilanları KPSS şartı KP

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor