ÖSYM KPSS 2019/1 Merkezi Atama Tercih Kılavuzunu Yayımladı

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir duyuru ile KPSS 2019/1 Merkezi Yerleştirme Tercih Kılavuzunu yayımladığını ilan etti.

ÖSYM KPSS 2019/1 Merkezi Atama Tercih Kılavuzunu Yayımladı
ÖSYM KPSS 2019/1 Merkezi Atama Tercih Kılavuzunu Yayımladı Osman Atalay
Bu içerik 1665 kez okundu.

KPSS'ye giren binlerce adayın merak ettiği merkezi atama kadro ve kontenjan detaylarının yer aldığı kılavuzun yayımlanmasına dair yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

ÖSYM KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMA KILAVUZU YAYIMLANDI

ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzu göre kamu kurum ve kuruluşlarına merkezi atama ile toplam 1051 memur ataması gerçekleştirilecek.

Çeşitli kurumlar tarafından farklı kadrolarda yapılacak merkezi atama tercihlerinde lise, önlisans ve lisans mezunları için alımlar yapılacak. Bu alımlar KPSS puan sıralaması üstünlüğüne gerçekleştirilecek.

ÖSYM Tarafından Yayımlanan Duyuru Metni

KPSS 2019/1: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınacak

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar tercihlerini 09-18 Temmuz 2019 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 18 Temmuz 2019 saat 23.59'a kadar yapabileceklerdir.
Adaylar, tercih sürecinde Ek’te yer alan KPSS-2019/1 Tercih Kılavuzunu dikkatle incelemeleri önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden KPSS ÖSYM KPSS puan sıralaması 1051 memur ataması

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor