İçişleri Bakanlığı'na 400 Güvenlik Korucusu Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyetlerini yapan Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine Güvenlik Korucusu alımı yapılacak.

İçişleri Bakanlığı'na 400 Güvenlik Korucusu Alımı Yapılacak
İçişleri Bakanlığı'na 400 Güvenlik Korucusu Alımı Yapılacak Osman Atalay
Bu içerik 3716 kez okundu.

Şırnak Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli olup çeşitli nedenlerden (emeklilik, istifa, ölüm, göreve son verme) Güvenlik Korucusu sayısında azalma olduğunu duyurdu.

Bu çerçevede bu kadro için personel alımı yapacağını duyuran Valilik alımların İçişleri Bakanlığı onayı ile yapılacağını bildirdi.

GÜVENLİK KORUCUSU ALIMI İÇİN GEREKLİ KOŞULLAR

Korucu adaylarının Türk vatandaşı olması gerekiyor. Bunun yanında korucu olmak için askerlik hizmetinin tamamlanmış olması diğer bir özel koşul.

Adayların talep edilen öğrenim şartını sağlamaları da gerekiyor. ( Korucu alımları genellikle ilköğretim mezunu ya da okur yazar seviyesinden yapılıyor.) Bu şartların dışında adayların sağlamaları gereken diğer koşullar şunlar; Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, sakatlığı veya akıl hastalığı bulunmamak,

Ayrıca Şırnak Valiliği tarafından yayımlanan ilanda belirtmemiş olsa bile Korucu alımlarında adaylara fiziki yeterlilik testi uygulanabiliyor. Adayların şınav, mekik, koşu gibi testlerden oluşan bu testten başarılı olmaları gerekiyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

400 korucu alım ilanı için başvuru yapacak adaylar başvurularını şahsen yapacaklar. Adaylar öncelikle haberin altında yer alan başvuru evraklarını derleyecekler. Evrakları tamamlayan adaylar daha sonra İlçe Jandarma Komutanlıklarına başvurularını yapacaklar.

Başvuru Evrak Listesi

Korucu alımı için İlçe Jandarma Komutanlıklarına başvuruda bulunacak kişilerin teslim edecekleri evraklar.

1. Müracaat Dilekçesi (İl Merkezinde Valilik Makamına, İlçelerde Kaymakamlık Makamına şeklinde) 2. Adli Sicil Belgesi 3. Sağlık Kurulu Raporu (Heyet) 4. Askerlik Durum Belgesi 5. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği 6. Kimlik Fotokopisi 7. Yerleşim Yeri Belgesi 8. Öğrenim Durum Belgesi 9. (6) Adet Vesikalık Fotoğraf.

Şırnak Valiliği ilana başvuru sürecine dair bilgilendirmesinde adayların başvuru işlemlerini 19 Temmuz tarihine kadar yapabileceklerini açıkladı.

 

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine Güvenlik Korucusu alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı