Belediyelerin Personel Alımı İçin DPB'ye Talep Başvurusu Bugün Sona Eriyor

Doğrudan KPSS sınav sonucuna göre alım yapılacak olduğu için ikinci ek bir sınava tabi olmaksızın Belediye ve İl Özel İdarelerin aday başvuruları devam ediyor. Artık Belediyelerde merkezi alım yapmak zorunda!

Belediyelerin Personel Alımı İçin DPB'ye Talep Başvurusu Bugün Sona Eriyor
Belediyelerin Personel Alımı İçin DPB'ye Talep Başvurusu Bugün Sona Eriyor Mehmed AKSOY
Bu içerik 5062 kez okundu.

Doğrudan KPSS sınav sonucuna göre alım yapılacak olduğu için ikinci ek bir sınava tabi olmaksızın Belediye ve İl Özel İdarelerin aday başvuruları devam ediyor. Artık Beledi,yelerde merkezi alım yapmak zorunda!

Bilindiği üzere Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından 12 Mayıs 2017 tarihinde yayımlanmış olan bir ilan ile İl Özel İdareleri, belediyeler ve bu kurumlara bağlı kuruluşlar ile kurdukları birlikle ve döner sermayeli kuruluşların personel alımları O yayım tarihinden itibaren İçişlerinin İsteği üzerine merkezi alım olarak belirlendi.

Bununla birlikte, Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından kamu kurumlerı ve bu kurumlara bağlı olan kuruluşların kadro yerleştirmeleri de bugün sona eriyor. Daha önce 4 bin 970 merkezi kadro yarleştirilmesi yapılmıştı. Belediyeler için özellikle uzatılmış olan bu zaman zarfı sonrası DPB’nin belediyeler ve özel idareler için vereceği kadro ve açıklamaları büyük önem arz edecektir.

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü tarafınca yapılmış olan talep için yeni yönetmelik hazırlanıncaya denk ve tamamlanıncaya kadar mahalli idarelerin merkezi olarak atama istemişlerdi. Bu kapsamda Devlet Personel Başkanlığına da bu taleplerin iletilmesi gereken süre bugün itibarıyla 26 Mayıs 2017'de son bulacak.

KPSS sonuçlarının kullanıldığı merkezi yerleştirme usulü ile personel temin etmek isteyen il özel idareleri, belediyeler, bunlara bağlı kuruluşlar ile kurdukları birlikler ve döner sermayeli kuruluşların 26 Mayıs 2017 Cuma gününe kadar DPB e-Uygulama sistemi üzerinden taleplerini bildirmeleri gerekiyor. 

dpb-kpss-yerlestirme-takvimi.jpg

 

belediye personel alımı dpb personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak