İçişleri Bakanlığı 1545 Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli olarak yapacağı alım için toplamda 1545 personeli alımı başvuru sonuçları 26 Mayıs 2017 Cuma günü itibarıyla açıklandı. Sözleşmeli büro personeli olarak yapılacak alım başvuru sonuçlarına 6180 adayın tam listesine haberimizden ulaşabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı 1545 Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı
İçişleri Bakanlığı 1545 Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı Mehmed AKSOY
Bu içerik 22400 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli olarak yapacağı alım için toplamda 1545 personeli alımı başvuru sonuçları 26 Mayıs 2017 Cuma günü itibarıyla açıklandı. Sözleşmeli büro personeli olarak yapılacak alım başvuru sonuçlarına 6180 adayın tam listesine haberimizden ulaşabilirsiniz. 

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan ilanda açıklanmış olduğu üzere Bakanlığın taşra teşkilatı Valilik, Kaymakamlık, İl ve İlçe nüfus birimlerinde çalıştırılmak üzere brüt 2 bin 158 TL maaşla büro personeli alımı başvuru sonuçları 26 Mayıs 2017 Cuma günü itibarıyla açıklanıyor. İçişleri Bakanlığı Memur Alımı 2017 sonuçları açıklanır açıklanmaz aşağıya bırakmış olduğumuz bağlantıdan hemen öğrenebileceksiniz.

1545 sözleşmeli büro personeli alımı kapsamında il tercihleri ve  lisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türü ve KPSSP93 puan türü  ise önlisans mezunları için esas alınacak.En yüksek puandan başlayarak alım devam edecek. Her il için kendi puan sistemine göre yapılacak. 

İçişleri Bakanlığının sözleşmeli 1545 büro personeli alımı ön başvuru sonucuna ilişkin detaylar:

Başvuru yapmış olan adayların elektronik ortamda doldurup çıktısını alarak, fotoğrafını yapıştırıp imzaladığı 2 adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu ile 1 tane imzalayıp fotoğrafını yapıştırdığı İş Talep Formunun çıktısına diğer sınav başvuru belgelerini de bu belgelere ekleyerek en geç 30 Mayıs 2017 tarihi mesai bitimine kadar ikamet etmiş oldukları İlin Valilik İl Yazı İşleri Müdürlüklerine imza karşılığı bizzat teslim etmeleri koşulu vardır. Giriş Sınav Başvuru Belgeleri, teslim tarihi ve teslim yerleri ile ilgili ayrıca yazılı bildirimde bulunulmayacaktır.

ADAYLARA DUYURU ŞEKLİ

Giriş (Sözlü) sınavı ile ilgili duyurular; Bakanlığımız (www.icisleri.gov.tr) internet adresinde ilan edilecektir. Resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyurular tebligat hükmünde olup, ilgili adaylara ayrıca yazı ile bildirimde bulunulmayacaktır.

GİRİŞ (SÖZLÜ) SINAV YERLERİ

İl gruplarına göre bölgesel sözlü sınav yerlerine ait Ek-2 sayılı tabloda, iller gruplandırılarak, her grup illerin hizalarında sözlü sınav yerleri belirtilmiştir. Adaylar İş Talep Formunda tercih ettikleri İl için Ek-2 sayılı tabloda, o ilin yer aldığı grubun hizasında gösterilen bölgesel sınav yerindeki ilde sınava katılacaklardır. Sözlü sınavlar, bölgesel olarak 7 ilde 3 TEMMUZ 2017 tarihinde eş zamanlı olarak başlayacak olup sınavlar il gruplarına göre belirlenmiş sınav yerindeki bölgesel sınav 7 komisyonlarınca yapılacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, sınav yerleri, sınav tarihleri ve ilgili diğer bilgiler 8 HAZİRAN 2017 tarihinde Bakanlığımız (www.icisleri.gov.tr) internet adresinde ilan edilecektir. Adayların sınav saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri Bölgesel Sınav Komisyonunun bulunduğu sınav yerinde hazır bulunmaları ve yanlarında onaylı kimlik belgelerinden(Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya geçerlilik süresi bitmemiş pasaport) herhangi birini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Söz konusu belgeleri ibraz edemeyen adaylar sınava alınmayacak olup bu adaylar konu ile ilgili olarak herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır.

GİRİŞ (SÖZLÜ) SINAV KONULARI

Genel Yetenek, Genel Kültür, Anayasa, İdare Hukuku, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ile İçişleri Bakanlığının görev alanına giren konulardan oluşur.

GİRİŞ (SÖZLÜ) SINAV KOMİSYONU

Giriş(Sözlü) Sınavlarının yapılabilmesi için; Bakanlık merkez teşkilatında Bakanlık Merkez Sınav Komisyonu ile taşra teşkilatında yedi(7) bölgeye ayrılan ve Ek-2 sayılı listede bölgesel sınav yeri olarak belirtilen yedi (7) İl’de Bölgesel Sınav Komisyonları, Bakanlığımızca görevlendirilecek bir (1) başkan ve dört (4) üyeden oluşur. Giriş(Sözlü) Sınavları; Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Trabzon, Diyarbakır ve Erzurum ilinde oluşturulan İl Merkezli Bölgesel Sınav Komisyonunca toplam 7 İl’de yapılacaktır. Sadece İstanbul ilinde KPSSP3 ve KPSSP93 puanlarına göre ayrı ayrı değerlendirme yapmak üzere iki sınav komisyonu oluşturulmuştur. Adaylar İş Talep Formunda tercih ettikleri ilin bulunduğu grubun hizasında gösterilen ilin sınav komisyonunca, Giriş(Sözlü) Sınavına tabi tutulacaktır. 

Ayrıntılı bilgiler için ve sınav sonucu için Tıklayınız...

içişleri bakanlığı 1545 personel alımı sonuclerı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak