Kültür Bakanlığı Güvenlik Alıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı yapmak üzere ilan yayınladı. Yayınlanan ilana göre toplamda 140 personel alımı yapılacaktır. İşte o alımlar…

Kültür Bakanlığı Güvenlik Alıyor
Kültür Bakanlığı Güvenlik Alıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 4207 kez okundu.


   Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yayınlanan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığı 140 güvenlik görevlisi alımı yapacaktır. Adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapacaktır.
  Yayınlanan ilana göre Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bitlis, Burdur, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Zonguldak illerinde alım yapılacaktır.
   Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınladığı ilk ilana göre adaylar başvurularını 4 Ekim 2019 tarihine kadar yapabilecekti. Yapılan son duyuru ile adayların başvurularını 7 Ekim 2019 tarihine kadar yapabileceği duyurulmuştur. 
   Yayınlanan ilana göre adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Şartları sağlayan adaylar başvurularını yapabilecektir. İşte adaylarda aranan o şartlar…
Adaylarda Aranan Şartlar
1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.
2) 18 yaşını tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak.
3) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma,
hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
4) Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.
5) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun ilgili maddelerine göre alınmış ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik belgesine sahip olmak, (Yapılacak olan sözlü sınavda başarılı olup, asıl adaylar arasına girenlerin atama işlemi yapılırken, atama için Bakanlığa ibraz edecekleri belgeler arasında yer alan bu belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekir.)
6) Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.
7) Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).
8) Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak.
9) Engelli ya da eski hükümlü olmamak.
10) Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla, herhangi bir yükseköğretim kurumundan lisans düzeyinde mezun olmak.
11) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.
12) İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi, bildirim süresine gerek olmaksızın ve tazminatsız, feshedilecektir.
13) Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılanların başvuruları duyuru/sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.
14) Vardiyalı çalışmaya engel durumu olmamak.
15) Adaylar, kamu hizmetinin görülmesini temin amacıyla ihtiyaç duyulan illerde bulunan hizmet birimlerinde istihdam edileceğinden, iller arası nakil hakkı verilmeyecektir.
    Adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapacaktır. Adaylar için iş ilan numarası 00005191085 olarak belirtilmiştir.

işkur kültür bakanlığı personel alıyor iş ilanları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı