Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli (4/B) alımı personel alımı yapmak üzere ilan yayınladı. Yayınlanan ilana göre farklı kadrolardan alım yapılacaktır. İşte o alımlar…

Kültür ve Turizm Bakanlığı  Personel Alıyor
Kültür ve Turizm Bakanlığı  Personel Alıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 5485 kez okundu.
 
    Kültür ve Turizm Bakanlığı Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesinde görevlendirilmek üzere personel alımı yapılacaktır. Yayınlanan ilana göre farklı kadrolardan 120 personel alımı yapılacaktır.   
Restoratör Alımı
• Adayların Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım ile Eser Koruma programlarından lisans ya da ön lisans programından veya denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da ilgili programlardan mezun olmayıp bu programların birinde yüksek lisans veya doktora yapmış olması gerekmektedir.
• Adayların koruma ve onarım alanında uygulama deneyimi olduğunu gösterir nitelikte hazırlanmış olduğu çalışma olması gerekmektedir. (Dosya şeklinde sunulacak.)
• Adayların en az bir sezonu ilgili kazı çalışması olmak üzere aynı veya başka kazılarda en az 3 sezon (öğrencilik yılları ve 2019 dahil) görev almış olduğunu ilgili kazı başkanından alacağı imzalı yazı ile belgeleyebilmesi gerekmektedir.(Bilgilerin teyidi KÜVAM Kazılar Dairesi Başkanlığınca yapılacaktır.)
• Adayların arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmaması gerekmektedir.
 
Arkeolog Alımı
• Adayların Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Arkeoloji, Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Klasik Arkeoloji, Prehistorya, Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi, Prehistorik Arkeoloji, Tarih Öncesi Arkeolojisi bölümlerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.
• Adayların arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmaması gerekmektedir.
• Adayların en az bir sezonu ilgili kazı çalışması olmak üzere aynı veya başka kazılarda en az 3 sezon (öğrencilik yılları ve 2019 dahil) görev almış olduğunu ilgili kazı başkanından alacağı imzalı yazı ile belgeleyebilmeleri gerekmektedir. (Bilgilerin teyidi KÜVAM Kazılar Dairesi Başkanlığınca yapılacaktır.)
 
Müze Araştırmacısı Alımı
• Adayların Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren; Sanat Tarihi bölümü veya denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümünden mezun olması gerekmektedir.
• Adayların arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmaması gerekmektedir.
• Adayların en az bir sezonu ilgili kazı çalışması olmak üzere aynı veya başka kazılarda en az 3 sezon (öğrencilik yılları ve 2019 dahil) görev almış olduğunu ilgili kazı başkanından alacağı imzalı yazı ile belgeleyebilmesi gerekmektedir. (Bilgilerin teyidi KÜVAM Kazılar Dairesi Başkanlığınca yapılacaktır.)
 
Yayınlanan ilana göre adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde sayılan genel şartları taşımaları, lisans düzeyinde 2018 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmaları (2018 KPSSP3 puanı esas alınacaktır), durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler" hükmüne uygun olması, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması gerekmektedir. İşte alımlara dair diğer detaylar…
 
   Başvurular sadece https://basvuru.ayk.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacaktır. Adaylar başvurularını 18 Ekim 2019 tarihine kadar yapacaktır.
memur alım

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları