istanbul evden eve nakliyat
depolama
depolama

Refah İzni Nedir Kime Verilir

Refakat izni devlet memurlarının bakmakla yükümlü oldukları kişilerin kaza geçirmesi ya da bakıma muhtaç oldukları durumlarda sağlık kurulundan alınan onaylı raporlar ile bağlı olduğu birimin müdürüne başvurarak alınabilir.

Refah İzni Nedir Kime Verilir
Refah İzni Nedir Kime Verilir Duran Can Ateş
Bu içerik 1882 kez okundu.
evden eve nakliyat üsküdar evden evenakliyat sariyer evden evenakliyat şişli evden evenakliyat ataşehir evden evenakliyat bahçeşehir evden evenakliyat pendik evden evenakliyat bakırköy evden evenakliyat beykoz evden evenakliyat göktürk evden evenakliyat çekmeköy evden evenakliyat kayaşehir evden evenakliyat maltepe evden evenakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye beykoz evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat ayeşilköy evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat istanbul ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat Çekmeköy Evden Eve Nakliyat
Şişli Evden Eve Nakliyat
Eşya Depolama
Halkalı Evden Eve Nakliyat
Kurtköy Evden Eve Nakliyat
Bakırköy Evden Eve Nakliyat
Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat
Kağıthane Evden Eve Nakliyat
Şile Evden Eve Nakliyat
Tuzla Evden Eve Nakliyat
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Adalar Evden Eve Nakliyat
Maltepe Evden Eve Nakliyat
Göktürk Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat
İstanbul Nakliyat
Pendik Evden Eve Nakliyat
Başakşehir Evden Eve Nakliyat

Tuzla Evden Eve Nakliyat

Yeşilköy Evden Eve Nakliyat

Refakat izni nedir?

Refakat izni devlet memurlarına verilen bir izin çeşididir. Refakat izni kişinin ailesinden birinin kaza geçirmesi ve o kişiye bakmasının gerektiği bir durumda bütün haklarını aktif bir şekilde kullanırken aldığı izindir.

 

Refakat izni nereden alınır?

Refakat izni devlet memurlarının bakmakla yükümlü oldukları kişilerin kaza geçirmesi ya da bakıma muhtaç oldukları durumlarda sağlık kurulundan alınan onaylı raporlar ile bağlı olduğu birimin müdürüne başvurarak alınabilir.

Refakat izni nasıl alınır?

 

Refakat izni en fazla üç aylık alınabilir  gerekli durumlarda altı aya kadar uzatılabilir. Altı ay refakat iznini 1 kez  kullanan kişiye tekrar  aynı hastalıktan ve aynı kişinin bakımı için tekrar refakat izni verilemez. Bazı yönetmelikler Düşünüldüğünde ise memurun memurluk dönemi boyunca sadece altı ay ücretli refakat izni yapılabileceği yorumu yapılmaktadır. Refakat izni süresi boyunca  kişinin özlük ve aylık hakları korunmaya devam eder. Özel durumlarda altı ay ücretli refakat izni ulanıldıktan sonra   on iki ay daha  ücretsiz refakat izni kullanılabilir. Bu izni kullanabilmek için de sağlık kurulu tarafından rapor oluşturulmalıdır.

 

Refakat izni kimlere verilebilir?

      Refakat izni şu an sadece devlet memurlarına verilen bir haktır.

Refakat izni alınırsa maaş kesilir mi?

Refakat izni kullanan kişiye yol ücreti ve harcırah gibi ödemeler yapılmamaktadır. İzin süresi bitiminde memur direk görevinin başına gitmelidir. Yol süresi ile ilgili ilave bir izin süresi bulunmamaktadır. Bu izin boyunca kişinin maaşında herhangi bir  kesinti olmaz. İzni kullanan kişi ham maaşının tamamını alır.

Refakat izni parça parça kullanılabilir mi?

 

Devlet memurları  Kanununun 105.inci maddesine göre refakat izninin üç ay verileceği, gerekli görülmesi halinde üç aylık sürenin bir katına kadar uzatılması mümkündür hükmü geçiyor.

Refakat izni hangi tarihte başlar?

Refakat izni başlangıç tarihi,   Devlete Bağlı sağlık kurulu tarafından verilecek raporun tarihinin esas alınarak belirlenmesi gerekmektedir.

refah izni nedir refah izni kime verelir refah izni süresi refah izni
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adalet Bakanlığı'nda 35 Daire Başkanlığına Atamalar Yapıldı
Adalet Bakanlığı'nda 35 Daire Başkanlığına Atamalar Yapıldı
HSK: KPSS Şartsız En Az İlkokul Mezunu İşçi Alımı Gerçekleştirecek
HSK: KPSS Şartsız En Az İlkokul Mezunu İşçi Alımı Gerçekleştirecek