MEB İSMET YILMAZ ZORUNLU EĞİTİM 13 YILA ÇIKACAK

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katılmış olduğu bir iftar programında eğitim sistemi gidişatı hakkında açıklamalar yaptı. Bakan Yılmaz zorunlu eğitimin 13 yıla çıkarılacağını söyledi. Ayrıntılar Haberimizde.

MEB İSMET YILMAZ ZORUNLU EĞİTİM 13 YILA ÇIKACAK
MEB İSMET YILMAZ ZORUNLU EĞİTİM 13 YILA ÇIKACAK Duran Can Ateş
Bu içerik 3403 kez okundu.
 
MEB Bakanı İsmet Yılmaz türkiye eğitim sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaları bir iftar programında yapan Bakan Yılmaz zaman geçtikçe eğitimin ilerlediğini söyledi. Düne göre bugün, bügüne göre de yarın ilerlemekteyiz ve Türkiyede eğitim sistemi sayesinde ilerleyeceğini, iafade etti. Bakan Yılmaz Önümüzdeki yıl sabahcı-öğlenci denilen ikili eğitimin kaldırılıp tam gün olarak yapılacağını söyledi. Önümüzdeki yıldan itibaren okullar tam gün olarak uygulamaya devam edilecek dedi.
 
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 2019 yılı sonuna kadar okullarda eğitimin tam gün uygulanacağını söyledi. Zaten şuan 12 yıl zorunlu eğitim olduğunu belirterek, okul öncesi eğitiminde zorunlu olacağnı belirtti. Ve böylece zorunlu eğitim 13 yıla çıkacak. 
 
Eğitim sisteminde yeni değişiklikler uygulanacağını söyeleyen Bakan Yılmaz, sınıflardaki öğrenci sayılarının azaltılacağını, öğretmen sayılarının artırılacağını söyledi. Bakan yılmaz Bu şekilde değişiklikler yapılınca öğretmen sayısının fazla ve öğretmen başına gelen öğrenci sayısı az olunca kaliteli bir eğitim olacağını söyleyerek sözlerine devam etti:
”Şuna çok inanarak söylüyorum, Türkiye’nin eğitimi iyi bir yerde, maddi yönden de iyi bir yerde. Önümüzdeki dönemde inşallah müfredatı da gözden geçiriyoruz. Değerler eğitimini evlatlarımıza daha fazla vereceğiz. Barış istiyoruz, huzur istiyoruz, hak istiyoruz. Kimse kimsenin hakkına el uzatmasın diyoruz. Bu ailede, çevrede ve okulda verilir. Ama birisi eksik olursa sıkıntı olur. Sadece okulda yeterli olmaz, ailede de verilmesi lazım” diyerek sözlerine son verdi.
İsmet Yılmaz Zorunlu eğitim 13 yıl olacak 13 yıl zorunlu eğitim

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı
Özel İdareler En Az İlkokul 15 Temizlik İşçisi Alımları İlanı