MEB İsmet Yılmaz Öğretmenlere Performans Sistemi Getirilecek

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitim sisteminde yeni dönem ile ilgili bilgiler verdi ilerleyen eğitim dönemlerinde öğretmenler için performans ölçümüne tabi tutulacağını söyledi.Milli Eğitim Bakanı Yılmaz eğitim ile ilgili yaptığı açıklamalar haberimizde...

MEB İsmet Yılmaz Öğretmenlere Performans Sistemi Getirilecek
MEB İsmet Yılmaz Öğretmenlere Performans Sistemi Getirilecek Duran Can Ateş
Bu içerik 3935 kez okundu.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından gazi ve şehit aileleri için düzenlenen iftar yemeğinde Milli Eğitim Bakanı eğitim sistemi ile ilgili açıklamalarda bulunmuştur. Türkiye'nin geçmişle kıyasıya daha fazla geliştiğini ve bunun eğitimle olduğunu ifade etti.
 
Türkiye'deki eğitim sitemi ve eğitim geçmişe bakılarak gelişse de halen istenilen hedefe ulaşılamadı Sayın Bakanın açıklamaları arasında eğitim sistemindeki eksiklerin önümüzdeki sezonlarda tüm imkanlar seferber edilerek giderilmesi için çalışmalar başlatacaklarını duyurdu. İlköğretime erişimin yüzde 91 olduğu 2002 yılına bakılarak 2017 yılında ise bu oranın arttığını yüzde 97'lere ulaştığını görebiliyordu. İlkokul bittikten sonra eğitim hayatına iki öğrenciden birinin liseye giderken bu oranın 2017 yılında yüzde 82'lere ulaştığını görebiliriz. 2002 yılında üniversiteye liseyi bitiren 100 öğrenciden 14'ünün üniversiteye gidebildiğini görürken şuan durumun 100 kişilik öğrenciden 41'inin üniversiteye gittiğini ifade etti. Eğitim sistemindeki çalışmalardan bahseden Bakan Yılmaz öğretmenler ile ilgili çalışmalarında hız kesmeden devam ettiğini açıkladı. 
 
Değerli öğretmenlerimizi hizmet içi eğitime alacağız performans ölçümü ve değerlendirmelerde bulunacağız dedi. Öğretmen sayısı artacak ve sınıflardaki öğrenci sayısı azalacak ve daha kaliteli bir eğitim sistemine bürünmüş olacağız. Yabancı dil ortaokul birinci sınıflarda ağırlıklı hale getirilecek. Sayın Bakan Yılmaz eğitime ayrılan bütçenin artacağını belirtti mesleki ve teknik eğitimin üzerinde daha çok durulacağına daha fazla önem verileceğini söyledi.
İsmet yılmaz Öğretmenlere performans sistemi Meb Öğretmen performans sistemi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları