2017 TUS İlkbahar Dönemi Tercih Kılavuzu Yayımlandı

2017 Yılı Tıpta Uzmanlık Eğitimine Giriş Sınavına giren adayların beklediği haber geldi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin yaptığı açıklama ile 2017 TUS İlkbahar Dönemi tercih kılavuzunun paylaşıldığını duyurdu . Ayrıntılar haberimizde...

2017 TUS İlkbahar Dönemi Tercih Kılavuzu Yayımlandı
2017 TUS İlkbahar Dönemi Tercih Kılavuzu Yayımlandı Mehmed AKSOY
Bu içerik 3690 kez okundu.

 

2017 Yılı Tıpta Uzmanlık Eğitimine Giriş Sınavına giren adayların  beklediği haber geldi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin yaptığı açıklama ile 2017 TUS İlkbahar Dönemi tercih kılavuzunun paylaşıldığını duyurdu .

2017 Yılı Tıpta Uzmanlık Eğitimine Giriş Sınavına (TUS) giren adaylarımız heyecanla bir an önce tercihlerin başlamasını bekliyorlardı. (ÖSYM) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin yayımladığı duyuru ile 2017 TUS İlkbahar Dönemi tercih kılavuzunun yayımlandığını bildirdi.Tıpta Uzmanlık Sınavı tercihleri hangi tarihlerde yapılacak ? Değerli adaylar tercih işlemlerini nasıl ve nereden gerçekleştirebilecek.

Adaylarımızın heyecanla bekledikleri haber sonunda geldi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi sitesi üzerinden biraz önce yaptığı açıklamada  2017 Tıpta Uzmanlık Sınavı İlkbahar Dönemi tercih kılavuzunun paylaştığını duyurdu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinden paylaşılan açıklamaya göre 2017 Tıpta Uzmanlık Sınavı tercih işlemleri 12 Haziran 2017 tarihinde başlayıp 16 Haziran 2017 tarihinde sona erecektir.

2017 TUS İlkbahar Dönemi tercihi yapmak isteyen adaylarımız ÖSYM aday işlemleri formundan T.C. kimlik numaraları ile giriş yaparak tercih işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. 2017 ÖSYM tarafından yayımlanan Tıpta Uzmanlık Sınavı İlkbahar Dönemi kılavuza göre tercih ücreti 15 TL olarak belirlenmiştir. Adayların başvurularının kabul olabilmesi için 17 Haziran 2017 tarihinde saat 23.59’a kadar belirlenen başvuru ücretinin yatırılması gerekmekte. 2017 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı İlkbahar Dönemi tercih yapacak adayların Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin yayımladığı kılavuzu dikkatli bir şekilde incelemelidirler.

Ayrıntılı bilgiler için tıklayınız...

uzmanlık tıp ösym TUS İlkbahar Dönemi Tercih Kılavuzu TUS 2017 TUS

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: BİM Birleşik Mağazaları 371 Personel Alımı Gerçekleştirecek
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak
Adliyelere En Az Lise Mezunu KPSS İle 4 Bin 170 Zabıt ve İcra Kâtibi Alımı Yapılacak