Kanserde Alternatif Tıp Ömür Kısaltıyor

Kanser hastalığında erken teşhis çok önemli ancak bu anlamda bazı hastaların da Kanser için tedavi yerine alternatif tıbba yönelmesi bir anlamda hastaların ömrünü kısaltıyor

Kanserde Alternatif Tıp Ömür Kısaltıyor
Kanserde Alternatif Tıp Ömür Kısaltıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 2014 kez okundu.

ABD’ de yapılan bir araştırmaya göre kanser hastaları tedavileri için yalnızca alternatif tıp yöntemlerini seçiyorlar. Ancak bu da ölüm riskini neredeyse iki katına kadar çıkarıyor.


Araştırma Yale Üniversitesi tarafından 2004-2013 yıllındaki ABD kanser veri tabanı kayıtlarını inceleyerek yapıldı. Özellikle prostat, meme, akciğer ve kalın bağırsak kanserlerinin erken evresinde 281 hasta tıbbi tedavi yerine alternatif tedavileri tercih etmiş. Benzer teşhis konmuş olan 560 kanser hastası da onkoloji hastanelerinde uygulanmış olan alternatif tedavileri tercih etmişler. 


Araştırmaya göre tedavi için bitkiler ve özel beslenme yöntemleri tercih edilmiş. Çünkü bu besinlerinde aynı zamanda kendilerine enerji verdiğini iddia ediyorlar. Hatta kanser tedavisi için taşları kullanan hastalarda var. Bu da  o dönemde ilk 5 yıl içerisinde ölüm nedenlerinin neredeyse 2,5 kat daha artmış olduğunu gösteriyor. 
Araştırmanın sonuçlarına göre elde edilen veriler şu şekilde açıklanmış. Alternatif tedaviyi seçen meme kanseri hastalarının normal tedaviyi seçenlere göre beş yıl içinde ölüm risklerinin 5,6, kalın bağırsak kanseri hastalarının 4,5, akciğer kanseri hastalarının da 2 kat fazla olduğu belirlendi.


Araştırmayı gerçekleştiren ekibin başkanı Skyler Johnson bundan sonra kanserde tedavi için elimizde alternatif yöntemler kullanarak hayatlarını da bir anlamda kısaltan insanlar hakkında bir kanıtımız var dedi. 

 

Kanserde Alternatif Tıp Ömür Kısaltıyor Kanserde Alternatif Tıp kanser

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak