istanbul evden eve nakliyat
depolama
depolama

Eczacı Nasıl Olunur?

Türkiye’ de her yıl binlerce öğrenci üniversite sınavı için hazırlanıyor eczacılık ise burada özellikle meslek noktasında büyük bir umut vadediyor. Eczacı olabilmek için başarı ortalamasının da oldukça yüksek olması gerekir.

Eczacı Nasıl Olunur?
Eczacı Nasıl Olunur? Duran Can Ateş
Bu içerik 2242 kez okundu.
evden eve nakliyat üsküdar evden evenakliyat sariyer evden evenakliyat şişli evden evenakliyat ataşehir evden evenakliyat bahçeşehir evden evenakliyat pendik evden evenakliyat bakırköy evden evenakliyat beykoz evden evenakliyat göktürk evden evenakliyat çekmeköy evden evenakliyat kayaşehir evden evenakliyat maltepe evden evenakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye beykoz evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat ayeşilköy evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat istanbul ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat Çekmeköy Evden Eve Nakliyat
Şişli Evden Eve Nakliyat
Eşya Depolama
Halkalı Evden Eve Nakliyat
Kurtköy Evden Eve Nakliyat
Bakırköy Evden Eve Nakliyat
Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat
Kağıthane Evden Eve Nakliyat
Şile Evden Eve Nakliyat
Tuzla Evden Eve Nakliyat
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Adalar Evden Eve Nakliyat
Maltepe Evden Eve Nakliyat
Göktürk Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat
İstanbul Nakliyat
Pendik Evden Eve Nakliyat
Başakşehir Evden Eve Nakliyat

Tuzla Evden Eve Nakliyat

Yeşilköy Evden Eve Nakliyat

İnsanlık tarihinin en eski mesleklerine bakacak olursak ilk sırada eczacılığı görebiliriz. Bu nedenle de özellikle bizim ülkemizde oldukça saygın bir meslek dalı olarak bilinmektedir. Pek çok genç ise eğitimi sırasında eczacı olmak için büyük çabalar verir. Peki, günümüzde eczacı olabilmek için izlenmesi gereken yol nedir nasıl eczacı olunur, Biliyor muyuz?

Tıp fakültesi ve doktorlukla ilgili dalları kazanamayanlar için mecburi bir istikamet olarak eczacılığı gösterebiliriz. Mesleğin kazanımına baktığımız zaman ise oldukça iyi bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum aslında bir anlamda bu mesleğe bakış açısının yoğun olmasını da sağlamıştır.

Türkiye’ de her yıl binlerce öğrenci üniversite sınavı için hazırlanıyor eczacılık ise burada özellikle meslek noktasında büyük bir umut vadediyor. Eczacı olabilmek için başarı ortalamasının da oldukça yüksek olması gerekir. Eczacı olabilmeniz için öncelikli olarak ülkemizde bulunan eczacılık fakültelerinden birinden mezun olmanız gerekir. Örneğin  İstanbul Üniversitesi, Hacettepe, Yeditepe Üniversitesi ve bunun gibi birçok devlet üniversitesinde olduğu gibi birçok özel üniversitede de Eczacılık eğitimi verilmektedir. Eczacılık mesleği ile ilgili olarak günümüzde devlette bir kadro açılmamış olduğu için de atama işlemi yapılamamaktadır. Mezun olan kişiler ilaç fabrikaları ya da bunun gibi özel ilaç şirketlerinde görev alabilirler ya da kendi eczanelerini açabilirler.  

Eczacılık mezunu bir kişi kendi yerini açmak istiyorsa o zaman istenilen belgeleri tamamlayarak il sağlık müdürlüğüne başvurması gerekir. Başvuru işlemi onaylandıktan sonra eczacılık unvanı alınarak eczanesini açabilecektir.  Aylık kazançlarına bakacak olursak asgari ücretinde kat ve kat üzerinde bir rakam almaktadırlar.

100 BİN İŞKUR İŞ İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

eczacı eczacı nasıl olunur eczacı olmak eczacı olmak için ne gerekir eczane açmak için şartlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adalet Bakanlığı'nda 35 Daire Başkanlığına Atamalar Yapıldı
Adalet Bakanlığı'nda 35 Daire Başkanlığına Atamalar Yapıldı
HSK: KPSS Şartsız En Az İlkokul Mezunu İşçi Alımı Gerçekleştirecek
HSK: KPSS Şartsız En Az İlkokul Mezunu İşçi Alımı Gerçekleştirecek