istanbul evden eve nakliyat
depolama
depolama

Başbakan Maaşı Ne Kadar?

Türkiye' de her dönem bir Başbakanın maaşı merak edilmektedir. Bu haberimizde emekli Başbakanların ve şu an Başbakanlık görevini yerine getiren devlet görevlisinin maaşı yer almaktadır.

Başbakan Maaşı Ne Kadar?
Başbakan Maaşı Ne Kadar? Duran Can Ateş
Bu içerik 3620 kez okundu.
evden eve nakliyat üsküdar evden evenakliyat sariyer evden evenakliyat şişli evden evenakliyat ataşehir evden evenakliyat bahçeşehir evden evenakliyat pendik evden evenakliyat bakırköy evden evenakliyat beykoz evden evenakliyat göktürk evden evenakliyat çekmeköy evden evenakliyat kayaşehir evden evenakliyat maltepe evden evenakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye beykoz evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat ayeşilköy evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat istanbul ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat Çekmeköy Evden Eve Nakliyat
Şişli Evden Eve Nakliyat
Eşya Depolama
Halkalı Evden Eve Nakliyat
Kurtköy Evden Eve Nakliyat
Bakırköy Evden Eve Nakliyat
Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat
Kağıthane Evden Eve Nakliyat
Şile Evden Eve Nakliyat
Tuzla Evden Eve Nakliyat
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Adalar Evden Eve Nakliyat
Maltepe Evden Eve Nakliyat
Göktürk Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat
İstanbul Nakliyat
Pendik Evden Eve Nakliyat
Başakşehir Evden Eve Nakliyat

Tuzla Evden Eve Nakliyat

Yeşilköy Evden Eve Nakliyat

Başbakan bir ülkenin yönetiminde önemli bir noktada olan kişi demektir. Bizim ülkemiz için konuşacak olursak ikinci adamdır. Başbakanlık yapan kişlilerin ülkesi ve vatandaşları üzerinde de bir takım sorumlulukları ve görevleri vardır. Bu nedenle de diğer meslek gruplarına göre daha fazla yük omuzlarına yüklenmiştir. Bu sorumluluk ve ağır yükün bir anlamda da maddi karşılığı olmak durumundadır ve diğer meslek gruplarına göre daha fazla maaş alırlar.

Başbakanlık en değerli meslek olarak bilinmektedir. İnsanlar tarafından da sürekli icraatları ve maaşları merak edildiği için önem arz eder. Başbakan devletin yönetimi noktasında da etkili bir şekilde rol oynadığından dolayı yönetim birimi olarak değerlendirilir.

Başbakanlık herkesin isteyebileceği bir meslek ve görevlerinin de çok olması yüksek olarak kabul edilen bir maaş rakamı verilmesine neden olmaktadır.  

Aşağıdaki listede emekli başbakan maaşı hakkında açıklayıcı bir tablo yer almaktadır. Buradan hareketle yola çıkarsak başbakan maaşı bugün yalnız ülkemizde değil aynı zamanda dünyanın pek çok ülkesinde de her dönem merak konusu olmayı başarmıştır.

Bir başbakanın aldığı maaşla yapmış olduğu görev ve sorumlulukları kıyasladığınız da bu rakamın daha az olduğunu söyleyebiliriz. Ancak başbakanlığında bir meslekten ziyade gönüllülük esasına ve devletini severek yapmak durumunda olunan bir meslek olduğunu düşündüğünüzde alınan bu maaşında ortalama olarak yeterli olduğu bilinir. Türkiye’de meslek grupları içerisine bakarsanız Başbakan maaşının ciddi anlamda fazla olduğunu da görebilirsiniz.

 

Başbakan Maaşı                 Net Maaş            Emekli Başbakan Maaşı

2015                                     14.500 TL             8.000 TL

2016                                     14.500 TL             8.000 TL

2017                                     16.000 TL             9.000 TL

100 BİN İŞKUR İŞ İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

başbakan başbakan maaşı başbakan ne kadar alıyor başbakan maaşı ne kadar 2018 başbakan maaşı başbakan maaşları kıyaslaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: Aşçı Şoför ve Havuz Personeli Alımı 140 Şehir Kontenjan Dağılımı
İŞKUR Üzerinden: Aşçı Şoför ve Havuz Personeli Alımı 140 Şehir Kontenjan Dağılımı
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tunceli’nin Başarı Hikâyesi Türkiye İçin Büyük Bir Örnek
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tunceli’nin Başarı Hikâyesi Türkiye İçin Büyük Bir Örnek