istanbul evden eve nakliyat
depolama
depolama

İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır?

İşsizlik maaşı hesaplaması yapılırken son 4 ayın ortalaması şeklinde hesaplanır ve burada da brüt ücretin % 40’ı dikkate alınır.

İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır?
İşsizlik Maaşı Nasıl Alınır? Duran Can Ateş
Bu içerik 2876 kez okundu.
evden eve nakliyat üsküdar evden evenakliyat sariyer evden evenakliyat şişli evden evenakliyat ataşehir evden evenakliyat bahçeşehir evden evenakliyat pendik evden evenakliyat bakırköy evden evenakliyat beykoz evden evenakliyat göktürk evden evenakliyat çekmeköy evden evenakliyat kayaşehir evden evenakliyat maltepe evden evenakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye beykoz evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat ayeşilköy evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat istanbul ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat Çekmeköy Evden Eve Nakliyat
Şişli Evden Eve Nakliyat
Eşya Depolama
Halkalı Evden Eve Nakliyat
Kurtköy Evden Eve Nakliyat
Bakırköy Evden Eve Nakliyat
Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat
Kağıthane Evden Eve Nakliyat
Şile Evden Eve Nakliyat
Tuzla Evden Eve Nakliyat
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Adalar Evden Eve Nakliyat
Maltepe Evden Eve Nakliyat
Göktürk Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat
İstanbul Nakliyat
Pendik Evden Eve Nakliyat
Başakşehir Evden Eve Nakliyat

Tuzla Evden Eve Nakliyat

Yeşilköy Evden Eve Nakliyat

Devlet işten çıkan kişilere yeni bir işe girinceye kadar belli bir miktarda maaş ödemesi yapar ve çalışmadan alınan bu süre içerisindeki paraya da işsizlik maaşı denilmektedir.

İşsizlik maaşı için ne kadar çalışmak gerekiyor?

İşten çıkarılmadan önce 120 günlük bir çalışma hayatınızın olması gerekir. Eğer ki çıkarılmadan önce geriye dönük olarak 3 yıl yani 600 gün boyunca sigortanız tam olarak yatmışsa o zaman 6 ay boyunca maaş alırsınız. Eğer ki 900 gün piriminiz yatmışsa o zaman 8 ay 1080 gün priminiz yatmışsa bu durumda da 10 ay boyunca işsizlik maaşı almaya hak kazanabilirsiniz.

İşsizlik maaşı hesaplaması yapılırken son 4 ayın ortalaması şeklinde hesaplanır ve burada da brüt ücretin % 40’ı dikkate alınır.

İşsizlik Maaşı Ne Durumda Alırsınız?

Eğer ki işvereniniz sizin işinize son verdiyse

İşyeriniz kapandı ise

Süreli bir şekilde hizmet akdi yapılmış ve bu süre bitmişse bu durumlarda işsizlik maaşından faydalanabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere işsizlik maaşından hak kazanabilmeniz için işten kendi rızanızın dışındaki hallerde çıkarılmanız gerekir. Eğer ki bir kusur neticesinde işten çıkarılıyorsanız o zaman iş akdinizin fesihi ile ilgili olarak geçerli bir sebep oluşturmuş olursunuz.

İşsizlik maaşı ise çalıştığınız gün ve prim sayısıyla birlikte maaşınızın bir neticesi olarak alacağınız rakamı kapsar bu nedenle de burada bir rakam vermek doğru olmayacaktır. Her çalışanın alacağı işsizlik maaşı bir diğerinden farklılık gösterebilecektir.

100 BİN İŞKUR İŞ İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

işsizlik maaşı işsizlik maaş işsizlik maaşı başvurusu işsizlik maaşı öğrenme işsizlik maaşı alabilmek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor
Askeri Personel Alımı Yapılacak: Başvuru ne Zamana Kadar Yapılmalı?
Askeri Personel Alımı Yapılacak: Başvuru ne Zamana Kadar Yapılmalı?