2018 Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Kadar?

Bugüne kadar öğretmenlik bölümünden mezun olup öğretmenliğini yapmış olan pek çok kişi olmasının yanı sıra aynı zamanda göreve yıllardır atanmayı bekleyen öğretmen adaylarının da olduğunu görebiliyoruz.

2018 Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Kadar?
2018 Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Kadar? Duran Can Ateş
Bu içerik 5673 kez okundu.

Türkiye’de bazı meslek ve grupları vardır ki onların daha kutsal olduğuna inanılır. Örneğin öğretmenlik mesleği için bu tanımlamayı kullanabiliriz. Bu göreve başlayabilmek ayrı bir süreç öğretmen olabilmek ise ayrı bir süreçtir. Bu süreç içerisinde zorluk çekebileceğiniz gibi süreci tamamladıktan sonra da sıkıntılarınız bitmeyecektir. Örneğin birçok öğretmen adayı bugün halen atanamadıkları için yeni kontenjanların açılmasını ve KPSS’den yeterli puanı alarak atama olmalarını bekliyorlar.

Bugüne kadar öğretmenlik bölümünden mezun olup öğretmenliğini yapmış olan pek çok kişi olmasının yanı sıra aynı zamanda göreve yıllardır atanmayı bekleyen öğretmen adaylarının da olduğunu görebiliyoruz. Mesleğin teknik olarak açıklamasını yapacak olursak öğretmen olabilmek için ilgili bölümün 4 yıllık eğitim sürecini tamamlamanız gerekiyor. Ancak bazı bölümlerde ki bunlar genelde dil öğretmenliklerinde eğitim süresi 5 yıla kadar çıkıyor. Siz tüm bu süreçleri başarıyla tamamlandınız ancak yıllardır atanamıyorsunuz o zaman size ya özel sektörde çalışma ya da bir eğitim kurumunda ücretli öğretmen olabilme olanağı sunuluyor. 

Ücretli Öğretmen Maaşları

Ücretli öğretmen maaşlarına baktığınız da aslında sizi tatmin edecek bir rakam olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü bu kadar emek harcayıp elinize geçen paranın miktarı ciddi anlamda az. Ücretli öğretmenler ders başında ücret alıyorlar bu da ders başı yaklaşık olarak 10 TL gibi bir rakam yapıyor. Yani ücretli bir öğretmenin aylık kazancının tahminen 1,245 TL olduğunu söyleyebiliriz. Ücretli öğretmenliğin seçilmesinin en büyük nedeni meslek aşkı ve işsizlik olarak belirtebiliriz.

120 saat ders veren bir ücretli öğretmenin maaşı

Ek ödeme: 9,95 TL

Net Maaş: 1,245.00 TL

öğretmen ücretli öğretmen öğretmen atamaları öğretmenler hakkında

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Ankara Ön Lisans, Lisans Mezunu 50 Zabıta Alacak
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları
Hastanelere kura ile 2064 işçi, personel memur alımları! Başvuru adımları