Öğretmenler Banka Promosyonlarını Ne Zaman Alır?

Bu ödemenin her yıl gerçekleştirilmesi talep ediliyor ancak bankalar bu rakamları öderken 3 yıl gibi bir şart koşuyor. Yani her banka promosyon ödemesini üç yılda bir yapıyor desek yerinde olacaktır.

Öğretmenler Banka Promosyonlarını Ne Zaman Alır?
Öğretmenler Banka Promosyonlarını Ne Zaman Alır? Duran Can Ateş
Bu içerik 11921 kez okundu.

Tüm çalışan insanlarda olduğu gibi öğretmenlerde birleşerek maaşlarını belli bir bankada olması için transfer ederler. Bankalar ise öğretmenlerin bu transferlerine karşılık onlara paralarını kendi bankalarında tuttukları için promosyon adı altında ödeme yapar. Aslında çok önceden bu paraların ödemesine başlanmış olmasına karşın emeklilerde bu işleminde geçtiğimiz yaz ayında gerçekleştiğini görebiliyoruz. Zira bir çok banka emeklilerin maaşlarını kendi bankalarından almaları için onları teşfik etmesi adına promosyon ödemesi gerçekleştirdi.

Öğretmenler promosyon olarak ise yaklaşık olarak 500 TL gibi bir rakam aldılar. Burada banka bir anlamda emekliyseniz size kalıyor ancak çalışanlarda genelde ziraat bankasından maaşlar çekildiği için Ziraat Bankasının adı ön plana çıkıyor. Promosyon adı altında bir ödeme almak memurun elini bir kereliğine olsa da rahatlatmış durumda aslında bu ödemenin her yıl gerçekleştirilmesi talep ediliyor ancak bankalar bu rakamları öderken 3 yıl gibi bir şart koşuyor. Yani her banka promosyon ödemesini üç yılda bir yapıyor desek yerinde olacaktır.

Öğretmenler için konuşacak olursak onların alacakları bir diğer ödeme ise okul başladığında aldıkları harcırak ödemesi. Öğretmenlerin ihtiyaçlarının bir bölümünün karşılanması için verilen bu ödemenin miktarı da 1.000 TL’nin üzerinde.

Kısacası sonuç olarak şunu söyleyebiliriz ki sosyal devlet olmanın gerekliliği içerisinde özellikle de bankaların memur maaşlarından dolayı bu kadar kar etmişken verilen promosyon rakamlarının da beklenenin altında olduğunu söyleyebiliriz.

promosyon banka öğretmen banka promosyonu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor