istanbul evden eve nakliyat
depolama
depolama

Sözleşmeli Öğretmenlik Nedir?

Sözleşmeli öğretmenlik çok uzun yıllardan bu yana uygulanan bir politika olmakla birlikte bu eskiden kadro ve sözleşmeli öğretmen alımları ayrı ayrı gerçekleşirdi.

Sözleşmeli Öğretmenlik Nedir?
Sözleşmeli Öğretmenlik Nedir? Duran Can Ateş
Bu içerik 3746 kez okundu.
evden eve nakliyat üsküdar evden evenakliyat sariyer evden evenakliyat şişli evden evenakliyat ataşehir evden evenakliyat bahçeşehir evden evenakliyat pendik evden evenakliyat bakırköy evden evenakliyat beykoz evden evenakliyat göktürk evden evenakliyat çekmeköy evden evenakliyat kayaşehir evden evenakliyat maltepe evden evenakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye beykoz evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat ayeşilköy evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat istanbul ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat Çekmeköy Evden Eve Nakliyat
Şişli Evden Eve Nakliyat
Eşya Depolama
Halkalı Evden Eve Nakliyat
Kurtköy Evden Eve Nakliyat
Bakırköy Evden Eve Nakliyat
Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat
Kağıthane Evden Eve Nakliyat
Şile Evden Eve Nakliyat
Tuzla Evden Eve Nakliyat
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Adalar Evden Eve Nakliyat
Maltepe Evden Eve Nakliyat
Göktürk Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat
İstanbul Nakliyat
Pendik Evden Eve Nakliyat
Başakşehir Evden Eve Nakliyat

Tuzla Evden Eve Nakliyat

Yeşilköy Evden Eve Nakliyat

Öğretmen adaylarının en çok merak ettiği konuların başında sözleşmeli öğretmenlik nedir? ve şartları nelerdir bu konu oluyor. Sözleşme ile personel alımı hükümetin zaman zaman başvurduğu yöntemlerin başında geliyor. Bazı bölgeler öğretmenlerin eğitimleri için sıkıntılı olabilir bu durumda o bölgeye gitmek istemeyen öğretmenlerin yerine ihtiyacı gidermek amacıyla sözleşmeli öğretmen alımı gerçekleştirilir.  

Sözleşmeli Öğretmenlik Hakkında

Sözleşmeli öğretmenlik çok uzun yıllardan bu yana uygulanan bir politika olmakla birlikte bu eskiden kadro ve sözleşmeli öğretmen alımları ayrı ayrı gerçekleşirdi. Artık yeni yapılan düzenlemeyle birlikte tüm öğretmenler sözleşmeli olarak göreve başlıyorlar. Sözleşmeli öğretmenlik ise artık aday öğretmenlik şeklinde değerlendirilmektedir.

Yeni atanan öğretmen hangi ödemeleri alır merak edenler haberimizin detayından ayrıntıları öğrenebilir.

2016 yılından itibaren sözleşmeli öğretmenlik kadroları doğu illerdeki öğretmen eksikliğinin ve de tayinlerin önünü kapatmak için yapıldı. Yeni atanan bir öğretmen 5 yıl zorunlu doğu görevini tamamlamak durumunda daha sonrasında ise tekrar tayin isteyebiliyor.

Sözleşmeli Öğretmenliğin Şartları

Sözleşmeli öğretmenlik dört yılı kapsar. Göreve başlayan bir öğretmen dört yıl boyunca gittiği şehirde kalmakla yükümlüdür. Dört yılın sonunda ise öğretmenden memnuniyet durumuna göre çalıştığı kurumda kadroya alınır. Burada ki kadrolu çalışma süresi ise 2 yıldır. Toplam olarak altı yıl doğu görevini tamamlayan bir öğretmen artık istediği bir şehre tayinini isteyebilecektir.  

sözleşmeli öğretmen öğretmenlik sözleşmeli öğretmen nedir öğretmen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: Aşçı Şoför ve Havuz Personeli Alımı 140 Şehir Kontenjan Dağılımı
İŞKUR Üzerinden: Aşçı Şoför ve Havuz Personeli Alımı 140 Şehir Kontenjan Dağılımı
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tunceli’nin Başarı Hikâyesi Türkiye İçin Büyük Bir Örnek
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tunceli’nin Başarı Hikâyesi Türkiye İçin Büyük Bir Örnek