Ekonomi Bakanlığı 30 Dış Ticaret Uzman Yardımcısı Alımı

Ekonomi bakanlığının dış ticaret uzman yardımcılığı görevi için aşağıda belirtmiş olduğumuz şekilde sınava katılım yapılması gerekiyor.

Ekonomi Bakanlığı 30 Dış Ticaret Uzman Yardımcısı Alımı
Ekonomi Bakanlığı 30 Dış Ticaret Uzman Yardımcısı Alımı Duran Can Ateş
Bu içerik 2133 kez okundu.

Dış ticaret uzmanlarının görevi ekonomi bakanlığının yürütmüş olduğu hizmetlerin takibini ve sorumluluğunu üstlenen kişilerdir. Göreve alınan kişiler ekonomi bakanlığının yurt içi ve yurtdışındaki kadrolarında görev yaparlar. Yapılan ilan açıklamasına göre Ekonomi Bakanlığı 30 dış ticaret uzman yardımcısı göreve alacak bunun için ise başvuruda bulunacaklardan bir dizi şartları yerine getirmesi istendi.

Ekonomi Bakanlığı yaptığı açıklamada belirtilen rakamlara erişilmemesi halinde bu kez başarılı olanlardan alım gerçekleştirecek dolayısıyla belirtmiş olduğumuz rakamlarda da değişiklik olabilecektir. Ayrıca başvuruda bulunan uzmanın başka bir kurumda çalışıyorsa aldığı bir ceza ya da buna benzer durumları varsa inceleme hakkını saklı tutuyor.  

Ekonomi bakanlığının dış ticaret uzman yardımcılığı görevi için sınava katılım şu şekilde olacak.

Devlet Memurları hakkındaki genel şartları taşımak,

En az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakültelerinin yukarıda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki ve yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak,

Ocak ayı itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak,

KPSS ilgili puan türünden en az 80 puan almış olmak

Sınava katılmaya hak kazanan adayların isimleri ve sınav yeri, 6 Kasım 2017 tarihinden itibaren Bakanlığın internet sitesinde ilan edilecek. Sınav yazılı ve sözlü olarak iki aşamalı yapılacaktır.

dış ticaret uzman yardımcısı devlet memuru memur alımları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak