istanbul evden eve nakliyat
depolama
depolama

YENİ DÜZENLEMEYLE BİRLİKTE KPSS SİSTEMİ NASIL OLACAK?

Son zamanlarda yapılan değişiklerle ilgili milyonlarca adayın aklındaki sorulara ışık tutacak cevaplar bu haberimizde..

YENİ DÜZENLEMEYLE BİRLİKTE  KPSS SİSTEMİ NASIL OLACAK?
YENİ DÜZENLEMEYLE BİRLİKTE  KPSS SİSTEMİ NASIL OLACAK? Duran Can Ateş
Bu içerik 6915 kez okundu.
evden eve nakliyat üsküdar evden evenakliyat sariyer evden evenakliyat şişli evden evenakliyat ataşehir evden evenakliyat bahçeşehir evden evenakliyat pendik evden evenakliyat bakırköy evden evenakliyat beykoz evden evenakliyat göktürk evden evenakliyat çekmeköy evden evenakliyat kayaşehir evden evenakliyat maltepe evden evenakliyat evden eve nakliyat istanbul nakliyat istanbul evden eve nakliyat nakliyat nakliyat firmaları nakliye beykoz evden eve nakliyat maltepe evden eve nakliyat ayeşilköy evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat tuzla evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat beşiktaş evden eve nakliyat çekmeköy evden eve nakliyat üsküdar evden eve nakliyat beylikdüzü evden eve nakliyat ataşehir evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat maslak evden eve nakliyat istanbul ofis taşıma istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat Çekmeköy Evden Eve Nakliyat
Şişli Evden Eve Nakliyat
Eşya Depolama
Halkalı Evden Eve Nakliyat
Kurtköy Evden Eve Nakliyat
Bakırköy Evden Eve Nakliyat
Büyükçekmece Evden Eve Nakliyat
Kağıthane Evden Eve Nakliyat
Şile Evden Eve Nakliyat
Tuzla Evden Eve Nakliyat
Sarıyer Evden Eve Nakliyat
Adalar Evden Eve Nakliyat
Maltepe Evden Eve Nakliyat
Göktürk Evden Eve Nakliyat
Kadıköy Evden Eve Nakliyat
Bahçeşehir Evden Eve Nakliyat
İstanbul Nakliyat
Pendik Evden Eve Nakliyat
Başakşehir Evden Eve Nakliyat

Tuzla Evden Eve Nakliyat

Yeşilköy Evden Eve Nakliyat

 

Bilindiği üzere son günlerde TEOG, YGS ve LYS sınavlarında köklü değişiklikler yapıldı. Bu sınavların ardından KPSS için de değişiklikler  düşünülüyor. KPSS’nin değiştirilmek istenilen sistemi de şöyle; tüm memur adayları ilk olarak genel kültür ve genel yetenek sorularının olduğu  bir sınava ortak  oturumla girmekteydi. Bu oturumun ardından öğretmen adayları  için ÖABT adında bir öğretmenlik  alan sınavı yapılmaktaydı. Öğretmenlik adayları dışındaki adaylar  da memur olmak istedikleri alan ile ilgili soruların sorulduğu başka bir  sınava   girmekteydi. Böylelikle memur adaylarının  hem alan kapsamındaki  bilgileri hem de genel kültür ve yetenek kapsamındaki bilgileri test edilmekteydi.

 

Yeni sistem ile herkese alan sınavı getirilecek….

Yapılacak olan yeni değisikliklerle  bu sistem artık değiştirilerek  memur adayları için her meslek grubuna özel olarak alan sınavı uygulanacak. Bu sayede  atanacak olan adayların  mesleki bilgilerinin yüksek dereceli olması hedeflenmekte. Fakat  bu değişim hakkında  detaylı bir açıklama  henüz yapılmadı. Adaylar yeni sınav  sisteminin nasıl  olacağını  merakla bekliyor.

 

Yeni sistem ile adaylara Güvenlik Soruşturması geliyor…...

15 Temmuz darbe girişimi sonrası KHK ile memur olacak herkese güvenlik soruşturması yapılmasına  karar verildi. Bu sebeple  emniyet birimleri tarafından  yapılacak olan  detaylı incelemeler sonucunda adayların  herhangi bir terör örgütü ile ilişkisinin olup olmadığı incelenecek,istihbarat raporları, arşiv taraması, adli sicil kaydı gibi hususlar tek tek araştırılacak. Eğer aday  bu soruşturmalar sonucunda herhangi bir sebeple kusurlu görülürse memur olarak atanması mümkün olmayacak.

Anlaşıldığı üzere bu tip düzenlemelerle başta FETÖ örgütü  olmak üzere diğer zararlı örgütlere karşı sıkı  önlemler  alınmak isteniyor. Fakat doğal olarak getirilen bu sistemin ne derece sağlıklı bir şekilde uygulanacağı bilinmezken akla gelen bir diğer soru ise bu uygulamanın neden bu zamana kadar uygulanmadığı oluyor. Adayların aklındaki tüm bu sorular ancak sistemin uygulanmaya başlaması ile yok olacak.

100 BİN İŞKUR İŞ İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

kpss kpss yeni sistemi memur alımları nasıl olacak kpss sınavı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR Üzerinden: Aşçı Şoför ve Havuz Personeli Alımı 140 Şehir Kontenjan Dağılımı
İŞKUR Üzerinden: Aşçı Şoför ve Havuz Personeli Alımı 140 Şehir Kontenjan Dağılımı
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tunceli’nin Başarı Hikâyesi Türkiye İçin Büyük Bir Örnek
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Tunceli’nin Başarı Hikâyesi Türkiye İçin Büyük Bir Örnek