Merkezi Atama 2038 Kadronun Branşlara Dağılımı

DBP Kamu Personeli Seçme Sınavı 2017/2 merkezi atam kapsamında tercih robotu yayınlanmıştır. Toplam 2 bin 38 kontenjan belirlendi

Merkezi Atama 2038 Kadronun Branşlara Dağılımı
Merkezi Atama 2038 Kadronun Branşlara Dağılımı Duran Can Ateş
Bu içerik 10854 kez okundu.

Kamu ve kuruluşların belirlediği 2 bin 38 kişilik kadro ve pozisyonlar incelenmek üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilmişti. Kadro ve pozisyonları inceleyen DBP sonuçları ÖSYM Başkanlığına  göndermiştir. Belirlenen kadrolar ve pozisyonlar için  ÖSYM 14-23 Kasım tarihleri arasında adayların tercihlerini alacaktır.
Kadroya Alınacak Adaylardan İstenen Öğrenim Durumları Şöyle:
-Ortaöğretim: 208 kişi
-Önlisans: 912 kişi
-Lisans: 918 kişi
Başvuru yapmak isteyen adaylar Devlet Personel Başkanlığınca hazırlanmış olan KPSS 17/2 tercih robotu ile tercih süresince sorgulama yapabileceklerdir. Adaylar tercih robotunda arama yaparken açılan kadroları il,ilçe,kurum,unvan ve istenen niteliklere göre filtreleme yaparak görebileceklerdir.
Adaylar arasında aynı kadro ve pozisyonu durumlarına uygun olarak seçenler kendi aralarında en yüksek puan alandan en düşük puan alana doğru bir sıralama yapacak olan ÖSYM başkanlığı yapılan yerleştirme sonuçlarını Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden duyuracaktır.
KPSS Merkezi Yerleştirme  Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM tarafından yerleştirilen adayların atamaları yerleşmiş bulundukları kadro ve pozisyondan beklenen nitelikleri taşıyıp taşımadıklarını ölçmek amaçlı yapılan sınav değerlendirme komisyonu tarafından tespit edilecektir.
Devlet Personel Başkanlığı KPSS tercihleri hakkındaki değerlendirmesini şu sözlerle yaptı:
Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlülüğe koyulan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde, yerleştirme yapılacak B grubu kadro ve pozisyonlar ile bunlara ait nitelikler kamu kurum ve kuruluşlarınca belirlenerek Devlet Personel Başkanlığına bildirilmekte, söz konusu yerleştirme talepleri başkanlığımızca Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve yerleştirme yapılacak kadro ve pozisyonlar ÖSYM Başkanlığınca KPSS tercih kılavuzları aracılığıyla ilan edilmektedir.

100 BİN İŞKUR İŞ İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

MEMUR ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERİNİZ OLMASINI İSTİYORSANIZ TIKLAYINIZ

merkezi atama kadro dagılımı merkezi atama 2017/2 merkezi atama 2038 memur alımı merkezi atama tercih robotu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak