Gençlik ve Spor Bakanlığına Mülakatsız 60 Memur Alınacak

Bazı kurumlar belli periyodlarla memur ve kamu personeli alımı gerçekleştiriyor. Bu anlamda Gençlik ve Spor Bakanlığı alım yapacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığına Mülakatsız 60 Memur Alınacak
Gençlik ve Spor Bakanlığına Mülakatsız 60 Memur Alınacak Duran Can Ateş
Bu içerik 8274 kez okundu.

Bazı kurumlar belli periyodlarla memur ve kamu personeli alımı gerçekleştiriyor. Bu anlamda Gençlik ve Spor Bakanlığı alım yapacak. Alımlar merkezi atama sistemine göre yapılacak ve ya açıktan atama yöntemi kullanılabilecek. Bakanlığın alım ilanlarını ÖSYM aracılığı ile yapması bekleniyordu. ÖSYM yaptığı açıklamada toplamda 60 kişilik personel alımı yapılacak şeklinde bilgi verdi. Peki Bakanlığa yapılacak alım için başvuru nasıl yapılacak.

HANGİ POZİSYONLARA ALIM YAPILACAK?

Aşağıda memur alımı yapılacak olan pozisyonlar açıklanmış bulunuyor. Toplamda 60 memurun yapılacak yapılacağı şehirler ve pozisyonlar belirlenmiş durumda.

  • Tekniker (Önlisans) - 26 Kişi
  • Mühendis (Lisans) - 34 Kişi

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER NELERDİR?

Mühendis kadrolarına yapılacak alımlar için açıklanmış olan şehirler şu şekilde. Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Bayburt, Bilecik, Burdur, Çankırı, Denizli, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hatay, İzmir, İstanbul, Karaman, Kastamonu, Kars, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Mardin, Sinop, Siirt, Trabzon, Zonguldak ve Uşak illerine mühendis personeli alımları yapılacak.

Tekniker Kadrosuna başvuru ile ilgili olarak da şu şehirler açıklanmış. Adana, Antalya, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İstanbul, Kocaeli, Kastamonu, Konya, Malatya, Mersin, Sakarya, Sivas ve Trabzon.

BAŞVURU TARİHLERİ NEDİR?

Gençlik ve Spor Bakanlığının memur alımı ilanına başvurular 18 Aralık 2017 tarihinde başlayacak ve 21 Aralık 2017 tarihinde sona erecek. Adayların bu tarihler arasında başvurularını ÖSYM’ye yapmaları gerekiyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuruda bulunmak için adayların belirtilen tarihe kadar https://ais.osym.gov.tr/ TC kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleriyle birlikte sistem üzerinden tercihlerini yapabilirler.

 

gençlik ve spor bakanlığı gençlik bakanlığı memur alımları 60 memur alımı personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
13 Farklı Alanda 690 Paketleme İşçisi Alınıyor! Evde Çalışma İmkanı!
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor
TYP 13 Mart Yeni ilan! İl Özel İdaresi Personel Alımı Yapıyor