Kamu Kurumlarına 700 Bin Personel Alınacak

Devlet vatandaşlarına istihdam kapısı açmaya devam ediyor. Bu anlamda 700 bin personel alımı daha gerçekleşecek.

Kamu Kurumlarına 700 Bin Personel Alınacak
Kamu Kurumlarına 700 Bin Personel Alınacak Duran Can Ateş
Bu içerik 10002 kez okundu.

Devlet vatandaşlarına istihdam kapısı açmaya devam ediyor. Bu anlamda 700 bin personel alımı daha gerçekleşecek. Açıklanan ilanlara göre alımlar KPSS’ye göre gerçekleştirilecek. Alım yapılacak olan personeller ve kadroları her ilanda ayrı ayrı belirtilmiş durumda. Buna göre en a 700 bin personel kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilecek.

Kamu kurumları alımlarında KPSS sıralamasını dikkate alıyor. Buna göre en düşük alım puanı 70 olarak belirlenmiş. Alınacak olan personeller konusunda ilanları takip ederseniz hangi kuruma ne kadar personel alımı gerçekleştirilecek sizde haberdar olabilirsiniz.

KAMU KURUMLARINDA ARANAN NİTELİKLER

 Kamuya alınacak personellerde ilk dikkat edilmesi gereken nokta 657 sayılı devlet memurluğu yasasına uygun olan şartları taşımak. En az lise mezunu olmak ve 2016-2017 KPSS’den 70’in üzerinde puan almak. Alımlarda lisan ve önlisans mezunları da başvuruda bulunabiliyorlar.

İçişleri Bakanlığı

İçişleri Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere toplamda 18 kişi alınacak. Adayların en geç 08-12 Ocak 2018 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor.  

Kafkas Üniversitesi

Üniversite boş olan kadrosuna 11 sözleşmeli hemşire personeli alımı yapacak. Alımlarda an az 60 KPSS puanı alınması gerekiyor. Başvuru için son tarih 02 Ocak 2018

Savunma Sanayii Müsteşarlığı

Müsteşarlık 10 kişi alacak. Alım için en son tarih 12 Ocak 2018 tarihine kadar yapılmış olacak. Sınavdan en az 85 puan alınmış olması gerekiyor.  

Gençlik ve Spor Bakanlığı

Toplamda 60 kişi alınacak ve 26’sı Önlisans mezunu 34’ü mühendis kadrosu. Başvurular en geç 21.12.2017 tarihinde.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı:

4 kişilik kadro ile 7. 8. ve 9. dereceli Genel Hizmetler sınıfında Sanayi ve Teknoloji Uzman Yardımcısı alacak. Adayın en az 70 puan alması gerekiyor. 

kamu kurum kamuya personel alımı personel alımı sözleşmeli personel alımı eleman ilanları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak