2018 Ocak Ayı Memur Personel Alımları

Türkiye’ de hizmet veren pek çok kamu kurum ve kuruluşu var ve bu kurumlar personel ihtiyaçlarını giderebilmek amacıyla sürekli olarak alım gerçekleştiriliyor.

2018 Ocak Ayı Memur Personel Alımları
2018 Ocak Ayı Memur Personel Alımları Duran Can Ateş
Bu içerik 27785 kez okundu.

Türkiye’ de hizmet veren pek çok kamu kurum ve kuruluşu var ve bu kurumlar personel ihtiyaçlarını giderebilmek amacıyla sürekli olarak alım gerçekleştiriliyor. Bu alım ilanları ise kurumlara ve şehirlere göre değişiklik gösteriyor. Ancak istenen şartlarda da bazen KPSS aranıyor bazen de KPSS aranmıyor. 2018 yılı ocak ayında da kurumlar personel alımlarını sürdürüyor. Bu anlamda iş arayanlar ilanlar sayesinde iş bulabilecekler. Başvuruda bulunmak isteyen adayların belirlenmiş olan süreler içerisinde mutlaka başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor.

ARANAN NİTELİKLER NELER?

Ocak ayında alımlar önceden olduğu gibi nitelikler doğrultusunda gerçekleştirilecek. Bu niteliklerin en başında da Devlet Memurları Kanununun 48 maddesindeki şartları taşımaları gerekiyor. Bunun yanı sıra sağlık konusunda herhangi bir engellerinin bulunmaması da önemli ancak bazı kurumlarında engelli alımı yaptığını söyleyebiliriz. Erkek adayların askerlikle ilişkilerinin olmaması da ayrı şart.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz genel anlamdaki şartlar ancak kurumlar kendilerine göre de özel şartlar belirlemişler. Bu anlamda genelde aranan özel tercih adayın 35 yaşını geçmemiş olması ve KPSS’den yeterli puanın alınması.

Bazı kurumların KPSS’siz yalnızca sözlü mülakatla alım yaptıklarını biliyoruz. Ama burada da mesleki bilgi ön plana çıkıyor.

2018 OCAK AYI PERSONEL ALIMI

Başvuruda bulunacak olan adayların mutlaka başvuru tarihlerine dikkat etmeleri gerekiyor. bunun yanı sıra adaylardan genellikle şahsen başvuru yapmaları isteniyor.

memur alımları personel alımları 2018 personel alımları 2018 kamu alımları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak