KPSS Puanına Göre Alım Yapan 3 Kurum

Kamu kurumları çeşitli şartlarla bünyelerindeki açık pozisyonları kapatabilmek için personel ihtiyacını gidermeye çalışıyorlar.

KPSS Puanına Göre Alım Yapan 3 Kurum
KPSS Puanına Göre Alım Yapan 3 Kurum Duran Can Ateş
Bu içerik 12580 kez okundu.

Kamu kurumları çeşitli şartlarla bünyelerindeki açık pozisyonları kapatabilmek için personel ihtiyacını gidermeye çalışıyorlar. Bunu da Devlet Personel Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinde yer alan ilanlarından takip edebiliyorsunuz.  Bu haberimizde KPSS puanlarına göre alım gerçekleştirecek olan üç ayrı devlet kurumundan bahsetmek istedim. Şartlarınızın uyması halinde sizde ilanlarına başvurabilirsiniz.

HANGİ KURUM VE KADROLARINA ALIM YAPILACAK?

Devletin üç güçlü kurumlarından olan Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Göç İdaresi Başkanlığı personel alımı gerçekleştirecek. Bu kurumlar yayınlanmış olan ilan sonrasında Üniversite mezunu adayların başvuruda bulunmasını istiyor. Alım yapılacak olan kadrolara göre başvuru gerçekleştirilebilecek.  

Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı Personel Alımı

Üniversitelerin Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümlerinden mezun olan adaylar arasında Uzman Yardımcısı alımı yapacak.

Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Personel Alımı

Üniversitelerin İnşaat Mühendisi, Mimarlık, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisat, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, ve İletişim Fakültelerinin Tüm Bölümlerinden mezun olmuş adaylar arasından Uzman Yardımcısı alacak.

Göç İdaresi Başkanlığı Personel Alımı

Üniversitelerin Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden birinden mezun olan adaylar arasından Göç Uzman Yardımcısı ve İl Göç Uzman Yardımcısı alımı yapacak.

 

KPSS personel alımı memur alımları eleman alımları KPSS puanına göre alımlar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
Fibabanka: Personel Alımı Gerçekleştirecek
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak
İŞKUR Üzerinden: 41 Danışma Memuru Alınacak