KPSS 55 Puanla Bay Bayan 300 İtfaiyeci Alınıyor

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları yayınladıkları ilanlar ile personel, işçi ve memur alımı yapmaya devam ediyor. İlanlara göre çok sayıda personel alımı yapılacaktır. İşte o alımlar…

KPSS 55 Puanla Bay Bayan 300 İtfaiyeci Alınıyor
KPSS 55 Puanla Bay Bayan 300 İtfaiyeci Alınıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 7937 kez okundu.
 
Ankara Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapmak üzere ilan yayınladı. Yayınlanan ilanla göre KPSS 55 puan şartı ile personel alımı yapılacaktır. İlana göre toplamda 300 itfaiyeci alımı yapılacaktır. Adayların en az lise mezunu olması isteniyor. Alımı yapılan personeller kadrolu olarak görev yapacaktır.
İlanlara göre alım esnasında adaylarda bazı şartlar aranacaktır. Adaylarda aranan şartlar yayınlanan ilanlar ile adaylara duyurulmuştur. İşte adaylarda aranan o şartlar…
Adaylarda Aranan Başvuru Şartları
• Adayların memur olma şartlarını sağlaması gerekmektedir.
• 100 lise mezunu itfaiyeci alımı için adayların lisede itfaiyecilik veya yangın güvenliği alanında eğitim gören lise mezunu olması gerekmektedir. Adayların KPSS P94 puanı en az 55 olması gerekmektedir. Adayların en az B sınıfı ehliyete sahip olması gerekmektedir.
• 200 ön lisans mezunu itfaiye alımı için adayların itfaiyecilik ve yangın güvenliği ya da sivil savunma ve itfaiyecilik bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. Adayların en az C sınıfı sürücü ehliyetine sahip olması gerekmektedir. Adayların KPSS P3 puanı en az 60 olması gerekmektedir. Kadın ya da erkek adaylar başvuru yapabilir.
• Erkekler en az 167 cm ve kadınlar en az 160 boya sahip olması gerekmektedir.
• Boy ile kilo arasındaki fark 10 kiloyu aşmamalıdır. 
• Adayların 30 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir .
 
 
Şartları sağlayan adaylar başvurularını 30 Mart ile 3 Nisan tarihleri arasında yapacaktır. adaylar başvurularını belediyenin itfaiye daire başkanlığına yapacaktır.
memur alımı personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı