2 Bakanlık ( Dışişleri ve İçişleri ) 110 KPSS'li KPSS Siz Memur Alımı Yapıyor

2 Bakanlık ( Dışişleri ve İçişleri ) 110 KPSS'li KPSS Siz Memur Alımı Yapıyor Kamu kurumları ve özel sektör firmaları yayınladıkları ilanlar ile personel, işçi ve memur alımı yapmaya devam ediyor. İlanlara göre çok sayıda personel alımı yapılacaktır. İşte o alımlar…

2 Bakanlık ( Dışişleri ve İçişleri ) 110 KPSS'li KPSS Siz Memur Alımı Yapıyor
2 Bakanlık ( Dışişleri ve İçişleri ) 110 KPSS'li KPSS Siz Memur Alımı Yapıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 8958 kez okundu.
 
Kamu kurumları ve özel sektör firmaları yayınladıkları ilanlar ile personel, işçi ve memur alımı yapmaya devam ediyor. İlanlara göre çok sayıda personel alımı yapılacaktır. İşte o alımlar…
Yayınlanan ilanlara göre iki bakanlık farklı kadrolardan alım yapacaktır. Alımlara dair tüm detaylar bu haberimizde…
İlanlara göre İçişleri Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı personel alımı yapacaktır. Alımlar farklı kadrolardan yapılacaktır. 
 
İçişleri Bakanlığı Personel Alımı
• Alıma dair açıklama: “İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan 30 adet İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı kadrosuna 08-11 Aralık 2020 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak giriş(sözlü) sınavı ile personel alınacaktır.” şeklinde yapılmıştır.
• Dernekler denetçi yardımcısı adayları; en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak, giriş(sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.(01/01/1985 tarihinden sonra doğanlar) şartlarını sağlaması gerekmektedir.
• Adaylar başvurularını 2-6 Kasım 2020 tarihleri arasında yapacaktır. 
 
Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı
• Alıma dair açıklama: “Dışişleri Bakanlığı Aday Meslek Memuru kadrosunda 40 kişilik kadro ile memur alımı yapacak. Bir diğer pozisyona göre ise Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğudur ve 40 memur alımı yapılacaktır.” şeklinde yapılmıştır.
• Aday konsolosluk ve ihtisas memurluğu adaylarının; yurtiçindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerinden mezun olmak, Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu sınavına aşağıdaki tabloda gösterilen kategorilerden birinden başvurulabilecek olup, söz konusu kategorilerin isimleri, sınavların yapılacağı yabancı diller, 2018, 2019 veya 2020 yıllarında sınava girilecek yabancı dilde alınmış olmak şartlarını sağlaması gerekmektedir. 
• Aday meslek memurluğu adayları; yurtiçindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin; lisans düzeyinde en az dört yıllık eğitim verilen fakültelerin uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye, finans, çalışma ekonomisi, tarih, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümleri ile bu bölümlerden herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az %80’ine sahip olan diğer bölümlerden ya da hukuk fakültelerinden mezun olmak veya - Sosyal bilimler alanında (YÖK’ün belirlediği kapsam dikkate alınacaktır) veya mühendislik fakültelerinde en az dört yıllık lisans eğitimi yapmış olup, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, hukuk ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim yapmış bulunmak, Aday Meslek Memurluğu sınavına aşağıdaki tabloda gösterilen farklı kategoriden birinden başvurulabilecek olup, söz konusu kategorilerin isimleri, sınavların yapılacağı yabancı diller, 2018, 2019 veya 2020 yıllarında sınava girilecek yabancı dilde alınmış olmak şartlarını sağlaması gerekmektedir. 
• Aday Meslek Memurluğu için Giriş sınavı başvuruları 26 Ekim 2020 Pazartesi günü başlayacak ve 6 Kasım 2020 Cuma günü saat 18:00’de sona erecektir. Başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu için Giriş sınavı başvuruları 16 Kasım 2020 Pazartesi günü başlayacak ve 27 Kasım 2020 Cuma günü saat 18:00’de sona erecektir. Başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır
bakanlık memur alımı personel alımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı