İBB en az lise mezunu KPSS 60 puanla 250 İtfaiye Eri Alıyor

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları yayınladıkları ilanlar ile personel, işçi ve memur alımı yapmaya devam ediyor. İlanlara göre çok sayıda personel alımı yapılacaktır. İşte o alımlar…

İBB en az lise mezunu KPSS 60 puanla 250 İtfaiye Eri Alıyor
İBB en az lise mezunu KPSS 60 puanla 250 İtfaiye Eri Alıyor Duran Can Ateş
Bu içerik 8040 kez okundu.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görevlendirilecek olan itfaiye eri alımı yapacaktır. Yayınlanan ilana göre toplamda 250 personel istihdamı sağlanacaktır. İşte alımlara dair tüm detaylar…
Alım dair açıklama şu şekilde yapılmıştır:
“Genel başvuru şartları için KPSS P3 ve P94 puan türünden en az 60 puan talep edilirken erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyuna sahip olmak ve ayrıca boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak özel başvuru şartlarına uygun olunması gerekmektedir. 30 yaşını doldurmamış olan adayların başvuruları dikkate alınacak olup  B veya C sınıfı sürücü belgesine sahip olan adayların başvuruları dikkate alınacaktır.
Bütün adaylar GİH sınıfı mensubu olarak kadrolu şekilde görevlendirilecektir. Herhangi bir Ortaöğretim kurumundan mezun olmak şartı ile 40 kişi; Ortaöğretim Kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı - İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Dalından mezun olmak şartı ile 25 kişi; Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı ve Dalları veya Kimya Teknolojisi Alanı - Sınai Boya / Sanayi Boyacılığı ve Uygulama Tekniği Dalından mezun olanlar için 7 kişi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı ve Dallarının, Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı - Otomatik Kumanda Dalının veya Tekstil Teknolojisi Alanı -Tekstil Mekatroniği dalının birinden mezun olmak şartı ile 8 kişi alınacaktır.
Ayrıca ön lisans programlarının birinden mezun olan adaylar için 15 ve 25 olmak üzere toplam 40 kişi; İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik ön lisans mezunu olanlardan 10 kişi; İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik ön lisans mezunu 65 kişi; lisans mezunu olan adaylardan 25 ve 20 olmak üzere toplam 45 kişi; Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Elektrik Mühendisliği lisans mezunu 2 kişi; İnşaat Mühendisliği lisans mezunu olan 2 kişi; Kimya Mühendisliği, Kimya ve Süreç Mühendisliği veya Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya bölümü mezunlarından 2 kişi; Endüstri Mühendisliği, Endüstri Sistemleri Mühendisliği veya Endüstri ve Sistem Mühendisliği lisans programından mezun olan adaylar için de 2 kişilik kontenjan ile alım yapılacaktır.”

Şartları sağlayan adaylar başvurularını 27 Aralık 2020 ile 3 Ocak 2021 tarihleri arasında yapacaktır. Başvurular e-devlet üzerinden online belge alımı ile yapılacaktır. E-devlet üzerinden alınan başvuru formu ile birlikte ayrıca doktor kontrolünde boy-kilo ve vücut indeksi hesaplaması yapılacaktır. Başvuruların tamamlanması için; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi Yenikapı Etkinlik Alanı Cerrahpaşa Mahallesi Kennedy Caddesi No: 46 Fatih İstanbul adresine 6-15 Ocak 2021 tarihleri arasında şahsen başvuru yöntemi ile işlem yapılacaktır.

Başvuru ve ilan detayları için tıklayınız:
https://www.turkiye.gov.tr/ibb-is-basvurusu

memur alımı itfaiye alımı ilan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı