Kamuya 550 İşçi ve Memur Alınacak! 11 Kurum ve Bakanlığa Başvurular Başladı!

Kamu kurumları ve özel sektör firmaları yayınladıkları ilanlar ile personel, işçi ve memur alımı yapmaya devam ediyor. İlanlara göre çok sayıda personel alımı yapılacaktır. İşte o alımlar…

Kamuya 550 İşçi ve Memur Alınacak! 11 Kurum ve Bakanlığa Başvurular Başladı!
Kamuya 550 İşçi ve Memur Alınacak! 11 Kurum ve Bakanlığa Başvurular Başladı! Duran Can Ateş
Bu içerik 9245 kez okundu.


Kamu kurumları ve özel sektör firmaları yayınladıkları ilanlar ile personel, işçi ve memur alımı yapmaya devam ediyor. İlanlara göre çok sayıda personel alımı yapılacaktır. İşte o alımlar…

Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Personel Alımı
13 kişilik boş kadro ile memur alımı yapılacaktır. Düz memur alanında olmak üzere Lisans mezunu kadın ve erkek personel alımı yapılacaktır. Adaylardan 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan ve üzeri puan almış olmak şartları aranacaktır. Adaylar başvurularını 20 Kasım 2020 tarihine kadar yapacaktır.

Dışişleri Bakanlığı Personel Alımı
40 kişilik kadro ile Konsolosluk ve İhtisas Memuru alımı yapılacaktır. Dışişleri Bakanlığı yazılı ve sözlü sınav ile alım yapılacaktır. Sınavın ilk aşaması 12-13 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar başvurularını 27 Kasım 2020 tarihine kadar yapacaktır.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Personel Alımı
207 kişilik kadro ile memur alımı yapılacaktır. 200 Stajyer Hava Trafik Kontrolörü ve 7 Asistan Hava Trafik Kontrolörü alımı yapılacaktır. Adaylarda KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır. Adaylar başvurularını 30 Kasım 2020 tarihine kadar yapabilecektir. 
Başvuru ve ilan detayları için tıklayınız: https://isbasvuru.dhmi.gov.tr/Personel/IsBasvuru/IsBasvuruAra.aspx

Hazine ve Maliye Bakanlığı Personel Alımı
175 kişilik kadro ile memur alımı yapılacaktır. Alımlar Vergi Müfettiş yardımcısı kadrosunda gerçekleştirilecektir. Adaylar Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak yazılı ve sözlü vergi Müfettiş yardımcılığı giriş sınavına katılacaklardır. Sınava katılmak için 2019 veya 2020 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından A Grubu için, KPSSPP17, KPSSPP18, KPSSPP22, KPSSPP23, KPSSPP27, KPSSPP28, KPSSPP47 ve KPSSPP48 puan türlerinden en az 80 ve üzeri puan almış olmak ve en az dört yıllık eğitim veren Üniversitelerin Hukuki Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari bilimler fakültelerinden mezun veya bunlara denkliği olan ve YÖK Onaylı yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak şartlarını sağlamak gerekmektedir. Adaylar başvurularını 27 Kasım 2020 tarihine kadar yapabilecektir. 
Başvuru ve ilan detayları için tıklayınız:
https://sinav.hmb.gov.tr/

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı Personel Alımı
Felsefe Grubu, Okul Öncesi Öğretmenliği, İngilizce, Bilişim, Fizik, Hukuk, İstatistik, Biyoloji, Arapça, Rehber Öğretmen, Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Maliye alanlarından 15 memur alımı yapılacaktır.
Adaylardan Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 veya 75 puan almış olmak, yabancı dil olarak ise İngilizce ve Arapça alanları için YDS şartını sağlamak, dört yıllık eğitim veren üniversitelerden mezun olmuş olmak şartları aranacaktır. 
Adaylar başvurularını 1 Aralık 2021 tarihine kadar yapabilecektir. 
Başvuru ve ilan detayları için tıklayınız:
ais.osym.gov.tr

Üniversiteler Personel Alımı
Sakarya Üniversitesi 1 İnşaat İşçisi, 1 Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı ve 10 Temizlik Görevlisi alımı yapacaktır. 
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi 10 Güvenlik Görevlisi ve 20 Temizlik personeli alımı yapacaktır. 
Fırat Üniversitesi 9 Temizlik Görevlisi ve 3 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı yapacaktır. 
Adaylardan KPSS şartı talep edilmemekle beraber en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecekler. Ayrıca değerlendirmeler Kura ile yapılacaktır. Adaylar başvurularını 20 Kasım 2020 tarihine kadar Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapacaktır. 

Yurtdışı Türkler ve Akrabalar Başkanlığı Personel Alımı
1 kişilik kadro ile Kıdemli Yazılım Uzmanı alımı yapılacaktır. Adaylardan KPSS ve YDS şartı aranacaktır. Adaylarda KPSS'den en az 70 puan almış olmak ve YDS den İngilizce dilinden puana sahip olmak şartları aranacaktır. 
Başvuru ve ilan detayları için tıklayınız:
basvuru.ytb.gov.tr

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü Personel Alımı
1 Fotogravürcü (Klişeci-Fotogravür), 2 Metal Pres Makinesi Operatörü, 1 Dökümcü (Metal) - Metal Döküm Kalite Kontrolcüsü, 2 Üniversal Torna Tezgahı Operatörü, 2 Hadde İşçisi, 1 Metal Doğrama Teknisyeni, 4 Dökümcü (Metal) kadrolarında alım yapılacaktır. Adaylar başvurularını 20 Kasım 2020 tarihine kadar Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapacaktır.

Kestel Belediyesi Personel Alımı
Lisans mezunu adaylar arasından 5 Zabıta Memuru alımı yapılacaktır. Adaylarda 30 yaşından büyük olmamak, erkeklerde 167cm ve kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, 2020 yılı KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır. Adaylar başvurularını 20 Kasım 2020 tarihine kadar yapacaktır. Başvurular belediyeye giderek şahsen yapılacaktır.

MEMUR ALIMI kamu memur alımı ilan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
TEB Personel Alımı 12 Şehir İlanı; Lise Ön Lisans ve Lisans İş İlanları
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı
İŞKUR TYP 25-26 Aralık 40 personel alımı başvuruları başladı